У Єврокомісії натякнули на справжнє місце Кремля у двосторонніх газових відносинах і підтримали Україну

0 коментувати
Віце-президент Єврокомісії з питань енергетики Марош Шефчович заявив, що Москві доведеться поставитися

Віце-президент Єврокомісії з питань енергетики Марош Шефчович заявив, що Москві доведеться поставитися "з повагою" до Європи

В Єврокомісії заявили про пошук заміни російському газу і зажадали від Росії поваги до Європи, пише ДТ з посиланням на Die Welt

Так, в інтерв'ю німецькому виданню віце-президент Єврокомісії з питань енергетики Марош Шефчович заявив, що у Євросоюзу немає причин турбуватися, що Росія спровокує нову "газову війну" через планів Європи створити енергетичний союз і збільшити конкуренцію на своєму енергетичному ринку.

За його словами, Москві доведеться поставитися "з повагою" до бажання і намірів Європи, адже "Євросоюз – найбільший покупець енергоносіїв у світі".

"Кожен рік ми купуємо їх на 400 мільярдів євро. І якщо ми вирішили налагодити між собою більш тісну співпрацю заради того, щоб знайти нових постачальників енергії і створити велику конкуренцію на європейському ринку, то Росія має до цього поставитися з повагою", - сказав Шефчович.

Шевчович зазначив, що ЄК не схвалює збільшення потужності газопроводу Північний потік, за допомогою якого Росія хоче наростити поставки газу в Європу в обхід України, зазначивши, що зараз цю ідею підтримує уряд Німеччини.

"Ми ведемо переговори на цю тему з німецьким урядом. Я закликаю всі компанії, які беруть участь у цьому проекті, враховувати політичні умови. Звичайно, комерційні рішення повинні прийматися самими компаніями, але зараз потужності Північного потоку використовуються на 50%", - сказав віце-президент Єврокомісії,

Крім того, він додав, що в Європі зараз зберігається єдність у питанні першочерговості транзиту газу через Україну.

"Ми не хочемо, щоб Росія могла шантажувати Україну. До того ж, ряд країн Центральної та Східної Європи отримують газ якраз через цей маршрут", - додав Шефкович.

Раніше в Єврокомісії поставили під сумнів доцільність будівництва газопроводу Північний потік-2, і повідомили про перевірку планів будівництва газопроводу на відповідність європейському законодавству.

Крім того, в Брюсселі заявили, що не розуміють необхідності в нових потужностях, якщо за призначенням не використовуються вже існуючі.

В свою чергу, прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо виступив категорично проти будівництва газопроводу Північний потік і побачив передумови для збільшення обсягу реверсу газу для потреб Києва. Зокрема, прем'єр заявив, що лобісти будівництва Північного потоку "просто роблять з нас ідіотів".


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Геополітика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: