В Єврокомісії дистанціювалися від голландського референдуму щодо асоціації ЄС-Україна

0 коментувати
Єврокомісія не може вирішувати, як голландцям потрібно голосувати, але може дати оцінку важливості голосування для Європи

Єврокомісія не може вирішувати, як голландцям потрібно голосувати, але може дати оцінку важливості голосування для Європи

Референдум в Нідерландах щодо ратифікації угоди ЄС-Україна, який відбудеться у середу, 6 квітня, є внутрішньою справою народу Нідерландів, заявив офіційний представник Єврокомісії Маргарітіс Схінас

"Голландці самі вирішать, як їм голосувати на референдумі", - цитує Схінаса Інтерфакс-Україна.

При цьому він нагадав позицію виконавчої колегії ЄС, згідно з якою Єврокомісія не може вирішувати, як голландцям потрібно голосувати, але може дати оцінку важливості голосування для Європи.

"Угода про асоціацію ЄС-Україна підписана. Що стосується процесу ратифікації цього документа, зокрема розділ про поглиблену й всеосяжну зону вільної торгівлі, то до теперішнього часу 27 країн-членів ЄС сповістили секретаріат Ради ЄС про ратифікацію", - зазначив Схінас.

"Внутрішні процедури ратифікації знаходяться в компетенції національних держав. Угоду ратифікував також Європарламент. В очікуванні ратифікації всіма членами ЄС відповідні частини Угоди про асоціацію вже виконуються на тимчасовій основі з 1 листопада 2014 року, а його торгова частина також на тимчасовій основі - з 1 січня нинішнього року", - додав офіційний представник Єврокомісії.

Нагадаємо, парламент Нідерландів завершив процедуру ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС 7 липня 2015 року.

Референдум в Нідерландах щодо Угоди про асоціацію між Україною і ЄС відбудеться 6 квітня 2016 року і носить консультативний характер.

Уряд Королівства Нідерланди вирішить долю Угоди про асоціацію України з Європейським Союзом після 12 квітня.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Геополітика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: