У ЄС домовилися, коли має запрацювати безвіз для України - ЗМІ

2 лютого 2017, 21:13
Безвізовий режим України з Європейським союзом почне повноцінно працювати влітку 2017 року, пише журналіст Європейської правди Сергій Сидоренко у статті Безвіз до відпустки: в ЄС узгодили, коли візьмуться за скасування віз для України

"Співрозмовники в Єврокомісії та Раді ЄС стверджують, що український безвіз буде схвалений наприкінці весни, а запрацює – влітку. Найчастіше звучить припущення, що вже в липні українці їздитимуть до ЄС без віз. Можливо, навіть з 1 липня", - сказано, зокрема, у статті.

Відео дня

Ухвалення процедури призупинення безвізового режиму, яке необхідне для розблокування безвізу для України, за оцінками джерела видання, орієнтовно триватиме до кінця лютого.

Відповідно у березні можна розраховувати на початок тріалогу щодо України, у квітні – переклад та розгляд документа в Європарламенті, а у травні – на схвалення Радою ЄС.

"А отже – виходимо на червень як дату початку роботи безвізу", - сказано у статті.

Водночас журналіст попереджає, що є ризикові етапи, на яких процес надання Україні безвізового режиму може бути загальмований.

Це, зокрема, тріалог, під час якого представники Європарламенту, Ради ЄС та Єврокомісії зустрічаються та домовляються про те, яким буде остаточний текст українського рішення. На цьому етапі затримку може викликати узгодження дати, з якої почне діяти український безвіз, а також преамбула рішення, де йдеться, зокрема, про механізм призупинення та про реформи в Україні.

У статті також зазначається, що затвердження безвізового режиму Радою ЄС має відбутися вже після французьких президентських виборів, що може повернути питання безвізу з Україною у політичну площину. Водночас оскільки схвалення безвізу має відбутися на рівні міністрів внутрішніх справ та ще до інавгурації, обрання нового президнта Франції, найімовірніше, не вплине на процес на цьому етапі.

Нагадаємо, сьогодні, 2 лютого, Європарламент проголосував за надання безвізового режиму Грузії.

24 січня Єврокомісар з питань європейської політики сусідства і переговорів з розширення Йоханнес Ган заявив, що рішення ЄС щодо безвізового режиму з Грузією і Україною буде прийнято в найближчі місяці.

Показати ще новини
Радіо NV
X