У Держдепі розповіли, як вирішити мовне питання в українській освіті

22 лютого, 04:10
1998
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Втілення реформи не повинно порушувати права осіб, які крім українського, розмовляють іншими мовами

Заступник державного секретаря США Джон Салліван радить Україні співпрацювати з сусідніми країнами в процесі втілення закону про освіту в частині можливості навчання на мовах національних меншин, передає УНІАН.

"Я знаю, що закон про освіту викликав певну стурбованість серед сусідів України, зокрема вимоги щодо мови. Ми підтримуємо реформу в галузі освіти в Україні, і зокрема, ми підтримуємо реформу належної мовної підготовки. Мова є дуже чутливим питанням у всьому світі, чи йдеться про Квебек в Канаді, де використовується французька, говорять французькою, чи йдеться  про Ірландію, звідки походять мої прабатьки, де в Північній Ірландії рідна мова галльська", - заявив Салліван під час виступу у Дипломатичній академії України.

У зв'язку з цим він сказав, що мова є дуже гарячою політичною темою.

"Ми розуміємо необхідність у реформі. Наша порада полягає в тому, щоб Україна співпрацювала зі своїми сусідами у втіленні цієї освітньої реформи, і тільки втілювати тим способом, який не буде обмежувати права громадян в Україні, що на додаток до української говорять іншою мовою", - заявив Салліван.

Нагадаємо, 14 лютого Гриневич заявила, що угорська меншина відмовилася від консультацій щодо мови освіти.

Глава МЗС Угорщини Петер Сиярто у відповідь звинуватив Україну в початку "міжнародної кампанії брехні" проти Будапешта і закарпатських угорців. За словами Сиярто, закарпатські угорці не були запрошені на зустріч з українським урядом в Києві, де мали обговорити нову частину освітньої реформи. Гриневич заявила, що звинувачення угорського прем'єра не відповідають дійсності.

Раніше Боднар заявив, що Україна й Угорщина погодили ключові положення мовного питання в українській освітній реформі.

Цю заяву він зробив після робочої поїздки в Ужгород разом з верховним комісаром ОБСЄ з питань національних меншин Ламберто Заньєром. 

Пізніше в МЗС Угорщини заявили, що жодної угоди не було укладено стосовно освітнього закону.

25 вересня 2017 президент України Петро Порошенко підписав закон про освіту, згідно з яким мовою освітнього процесу в навчальних закладах є українська мова.

Але відповідно до освітньої програми, одна або кілька дисциплін можуть викладатися двома і більше мовами - державною, англійською та іншими офіційними мовами Європейського союзу.

Реформу освіти різко розкритикувала Угорщина. Будапешт вважає, що закон обмежує права угорської меншини на вивчення угорської мови. За твердженням угорського боку, на Закарпатті проживають 150 тис. угорців.

Головне

article_img
Кабмін запропонував РНБО ввести нові санкції проти Росії

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися