Туск застеріг Польщу від "антисемітських витівок"

24 лютого 2018, 02:21
229
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Дональд Туск

Президент Європейської Ради, колишній прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск прокоментував ситуацію навколо закону про Інститут національної пам'яті, який розкритикували Ізраїль, США і Україна.

Після зустрічі з нинішнім прем'єр-міністром Польщі Матеушем Моравєцьким Туск заявив, що керівна партія Польщі повинна зробити все можливе, щоб припинити поширення антисемітських заяв, які шкодять польським інтересам, передає Reuters.

"Я сказав прем'єр-міністрові, що ситуація... прямо впливає на польські інтереси, репутацію Польщі і становище Польщі в світі", - сказав Туск.

За його словами, неприпустимо, щоб керівництво Польщі зруйнувало результати багаторічної співпраці з Ізраїлем і єврейською громадою. Він пояснив, що ще не пізно виправити ситуацію.

"Існує тільки одне рішення. Необхідно зупинити... хвилю поганих думок про Польщу, яка сьогодні нагадує цунамі, і другу хвилю безглуздих і непристойних витівок, антисемітських заяв в Польщі", - сказав Туск.

Нагадаємо, що 1 лютого верхня і нижня палати парламенту Польщі ухвалили закон про Інститут національної пам'яті, який значно розширює повноваження установи в справі розслідування "злочинів, скоєних проти польського народу і його доброго імені".

Даний закон вводить кримінальне покарання за публічні висловлювання про причетність поляків до Голокосту в роки Другої світової війни. Зокрема, мова йде про використання формулювання "польські табори смерті".

Крім того, вводяться штрафи і тюремні терміни за заперечення злочинів українських націоналістів проти поляків. Ця норма стосується Волинської різанини, яку Варшава раніше визнала геноцидом.

Пізніше прем'єр Польщі Матеуш Моравєцький заявив, що євреї також були виконавцями Голокосту. Це висловлювання викликало негативну реакцію з боку ізраїльських політиків.

Зверніть увагу

18 грудня 2018, 13:49
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
19 грудня 2018, 15:12
Лонгріди
thumb img
Спецпроект

Головне

Економіка

Сьогодні, 12:47

article_img
Кабмін запропонував обмежити зарплати та премії в Нафтогазі
Політика

Сьогодні, 12:48

article_img
Судовий фарс. МЗС України відреагувало на рішення РФ щодо продовження арешту українських моряків
Економіка

Сьогодні, 12:10

article_img
Омелян розповів про скорочення пасажиропотоку в напрямку Росії

Вибір редакції

Події

Сьогодні, 15:52

article_img
Заради дитини. В Україні пропонують урівняти права батьків-одинаків
Події

Сьогодні, 21:15

article_img
Рими та пристрасті. Історія донбаського україномовного літературного журналу, розгромленого більшовиками
Країни

Сьогодні, 08:25

article_img
Домашні тигри та приватні літаки. Іран розлючений розкошами "золотої молоді"