Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Туск очікує більшої підтримки для України з боку Польщі

1 квітня, 06:07
369
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Дональд Туск

Польща завжди відстоювала інтереси України на Заході і "було б дуже погано, якби Варшава втратила можливість робити це і надалі", заявив президент Європейської ради Дональд Туск в інтерв'ю польському телеканалу tvn24.

"Ці відносини є винятково напруженими і тому ми (поляки) маємо дуже важливі інтереси, які пов'язані з географією. Ще раз повторю: я б очікував на більшу й позитивнішу активність з боку Варшави, оскільки дуже важливо утримати позитивну атмосферу навколо України", - підкреслив Туск.

Він додав, що це першочергова справа, але за останні два роки "з'явилися питання" щодо політичної підтримки Польщею України.

"Польща не може загальмувати в ЄС усі негативні процеси, наприклад, просування в Європі проекту Північний потік-2, але Варшава повинна бути безумовним лідером у підтримці незалежності України і своєрідним політичним опікуном українських інтересів", - зазначив президент Євроради.

Туск сказав, що його політичною метою у Брюсселі є утримання єдності ЄС щодо України та агресії РФ на Донбасі.

Також він заявив, що багато країн хочуть мати добрі економічні відносини з Росією і не готові за всяку ціну йти на загострення з нею. Тому, його завдання - "зробити все можливе, щоб ЄС діяв як одна зріла політична організація".

"Тому, не було жодних сумнівів, що справа Скрипаля та реакція на неї РФ вимагають солідарності з Великою Британією. Я був здивований масштабами підтримки навіть серед тих політиків, які донині були дуже дружелюбно налаштовані до президента Путіна і Росії... Світ настільки складний і сповнений загроз на глобальному рівні, що єдність ЄС сьогодні має бути як у справах відносин із Росією, так і Китаєм або США", - заявив Туск.

Нагадаємо, протягом останніх років напруга між Україною і Польщею зростає через різне тлумачення історичного минулого.

Одним з останніх стало ухвалення в Польщі змін до закону про Інститут національної пам'яті, який передбачає покарання за публічне звинувачення польської нації в причетності до Голокосту і злочинів Третього рейху.

Головне

Світ/Геополітика

Сьогодні, 20:33

article_img
Консерватори без відома Терези Мей готують новий референдум щодо Brexit - ЗМІ

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися