«Літери Z і V не знадобились». Туреччина не пропустила в Чорне море російські військові кораблі

7 листопада 2022, 16:16
Російський великий протичовновий корабель Admiral Tributs у Сингапурській протоці 6 листопада (Фото:Straits Sights / Twitter)

Російський великий протичовновий корабель Admiral Tributs у Сингапурській протоці 6 листопада (Фото:Straits Sights / Twitter)

Туреччина не пустила в Чорне море російські військові кораблі, які з лютого чекали на прохід через Босфор. Про це повідомив у Facebook керівник Інституту стратегічних чорноморських досліджень Андрій Клименко.

Ракетний крейсер Тихоокеанського флоту РФ Варяг і великий протичовновий корабель Адмірал Трибуц 6 листопада помітили в Сингапурській протоці — за словами Клименка, вони повертаються на місце базування у Владивостоці із Середземного моря після дев'яти місяців очікування.

Відео дня

«Бачите літери Z та V на трубах? Це як у старому анекдоті: „Нє прігоділось“… І все через Туреччину з її протоками. А чекали дев'ять місяців... Втомилися, ремонтуватися не було де, екіпажі здичавіли... Вони пробули там з 2 лютого 2022 року, готувалися йти в Чорне море атакувати українські береги», — написав він.

Туреччина 28 лютого 2022 року закрила протоки Босфор і Дарданелли для військових кораблів через повномасштабне вторгнення Росії в Україну.

Відповідно до Конвенції Монтре від 1936 року, військові кораблі держав, що воюють, не мають права проходити через Босфор і Дарданелли, які контролює Туреччина.

Показати ще новини
Радіо NV
X