Турчинов оцінив загрози для України від нової стратегії нацбезпеки Росії

2 коментувати
Турчинов зауважив, що відповідно до стратегії нацбезпеки, головним ворогом РФ визначено США
Фото: прес-служба Президента Украъна

Турчинов зауважив, що відповідно до стратегії нацбезпеки, головним ворогом РФ визначено США

Секретар РНБО України Олександр Турчинов заявив, що нова стратегія нацбезпеки Росії, яку підписав президент РФ Володимир Путін 31 грудня 2015 року, несе загрози для України, повідомляє прес-служба Турчинова

"Російська загроза, на жаль, для нашої країни не порожня. Протидія російській агресії для нас залишається головним пріоритетом безпеки держави", - вважає секретар РНБО.

Також Турчинов зазначив, що у російському документі події в Україні назвали "антиконституційним державним переворотом".

"Не забули в цьому документі і про Україну. За версією Кремля, в Україні відбувся "антиконституційний державний переворот". При цьому Захід та США створили "військовий конфлікт" на сході України. Це, в свою чергу, відповідно до документу, створює загрозу для Росії у зв'язку із великою довжиною російсько-українського кордону", - роз’яснив він.

Турчинов зауважив, що відповідно до стратегії нацбезпеки, вперше з часів СРСР головним ворогом Путіна визначено США, які "протидіють самостійній зовнішній та внутрішній політиці Росії, прагнучи зберегти своє домінування в світі".

До числа своїх ворогів Росія зарахувала і НАТО.

Натомість своїми "головними друзями" Росія вважає Китай та Індію.

На думку Турчинова, головний безпековий документ Росії складали не фахівці, а журналісти російського Лайфньюз після отримання "тринадцятої зарплати". Він переповнений пустопорожніми гаслами та саморекламою величі Росії та її керівництва.

Секретар РНБО нагадав, що останню редакцію документу під назвою "Стратегія національної безпеки Російської Федерації до 2020 року" було прийнято ще в 2009 році: "Хоча до 2020 року ця Стратегія не дотягнула".

Нагадаємо, президент Росії Володимир Путін підписав оновлену стратегію національної безпеки країни 31 грудня 2015 року.

Зокрема, в документі стверджується, що одним з пріоритетів Росії на довгострокову перспективу є "закріплення за нею статусу однієї з провідних світових держав".

Так, серед основних загроз безпеці Росії названі низька конкурентоспроможність та сировинна залежність економіки, інспірування "кольорових революцій", практика повалення легітимних політичних режимів, яка за версією Кремля, отримує все більш широке поширення.

Західні санкції, введені у відповідь на російську агресію проти України названо явищем, яке негативно впливає на економічну безпеку РФ, також західні країни звинуватили в блоковому підході до вирішення міжнародних проблем.


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Геополітика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: