Це терористичний акт. У МЗС Росії оприлюднили роз'яснення у справі Скрипаля

21 березня 2018, 21:53
958
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

МЗС РФ: Інцидент в Солсбері слід розглядати як терористичний акт

Міністерство закордонних справ Російської Федерації оприлюднило пам'ятну записку з роз'ясненням про отруєння в британському Солсбері колишнього російського військового розвідника Сергія Скрипаля та його дочки Юлії.

Пам'ятна записка складається з семи пунктів (коротко):

1. Росія заявила, що російський запас хімічної зброї був повністю ліквідований. Цей факт був офіційно підтверджений Організацією із заборони хімічної зброї.

2. Британія відхилила пропозицію посольства РФ про спільне розслідування справи і відмовилася надати російським фахівцям зразки проб хімічної речовини, якою отруїли Скрипалів.

3. Москва наполягає, що інцидент в Солсбері ніяк не підпадає під мандат Ради Безпеки ООН. До отримання висновку з боку ОЗХЗ будь-які дискусії з цього приводу - безглузді.

4. У МЗС РФ очікують від ОЗХЗ проведення повноцінного незалежного розслідування зразків хімічної речовини з дотриманням всіх відповідних положень Конвенції про заборону розробки, виробництва, накопичення і застосування хімічної зброї та про її знищення.

5. Росія заявляє, що отруєння Сергія Скрипаля та його дочки з застосуванням токсичних хімікатів слід розглядати як терористичний акт. У МЗС РФ наполягають, що Москва не застосовувала хімічну зброю проти Великої Британії.

6. Велика Британія порушує правила міждержавного спілкування, відмовляючи російській стороні в наданні інформації про хід розслідування щодо російської громадянки Юлії Скрипаль.

7. Росія готова до повноформатної і відкритої співпраці з Великою Британією і "ніколи не буде говорити мовою ультиматумів і відповідати на неофіційні усні запитання".

Нагадаємо, що 4 березня колишній російський подвійний агент Сергій Скрипаль і його дочка Юлія були виявлені без свідомості на лавці в торговому центрі в Солсбері. Скрипаль з донькою до сих пір знаходяться в реанімації в критичному стані.

Велика Британія звинувачує Москву в замаху на вбивство Сергія Скрипаля та його дочки в Солсбері. Британське слідство встановило, що Сергій Скрипаль і його дочка були отруєні нервово-паралітичною речовиною військового походження, розробленою в СРСР в 1970-х роках. Вона відома під назвою Новачок.

[see_also]

У Великобританії отруїли колишнього шпигуна з Росії: всі подробиці

[/see_also]

Сергій Скрипаль - колишній полковник Головного розвідувального управління РФ. У 2006 році був засуджений на 13 років позбавлення волі за шпигунство на користь Великої Британії. Він зізнався, що був завербований британськими спецслужбами в 1995 році. За інформацією російського слідства, Скрипалю заплатили більше $100 тис. за інформацію про співробітників і агентів ГРУ, які діяли в країнах Європи.

У 2010 році був помилуваний в рамках операції з обміну громадян Росії, засуджених в Росії за шпигунство на користь США і Великої Британії, на агентів російських спецслужб, затриманих в США в червні 2010 року.

Після обміну шпигунами Скрипаль отримав політичний притулок у Великій Британії.

Зверніть увагу

20 грудня 2018, 15:13
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
19 грудня 2018, 10:32
Лонгріди
thumb img
Спецпроект

Головне

Геополітика

Вчора, 07:34

article_img
Прем'єр Британії висловилася проти відстрочки Brexit
Геополітика

Вчора, 10:26

article_img
МЗС Греції звинуватило Росію у втручанні у справи країни
Країни

Вчора, 12:29

article_img
Масштабний страйк в аеропортах Німеччини торкнеться 220 тисяч пасажирів

Вибір редакції

Гаджети

Вчора, 21:02

article_img
Вбивця гігантів. 5 причин, чому OnePlus порве ринок смартфонів у 2019 році
Країни

Вчора, 10:39

article_img
Літаючий палац. Президент найбіднішої країни світу прилетів до Путіна на літаку орендною вартістю $74 тис. на годину
Події

Вчора, 13:41

article_img
Телемедицина. Українські лікарі почнуть консультувати дистанційно