Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

"Це реальна мета": у НАТО прокоментували можливість вступу України до Альянсу та ЄС

13 квітня, 12:02
409
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Роуз Геттемюллер заявила, що вступ України до ЄС та НАТО є реальною метою

Заступник генерального секретаря НАТО Роуз Геттемюллер заявила, що не варто вважати ідеалізмом мету про вступ України до НАТО та ЄС.

На Київському безпековому форумі вона підтримала офіційно заявлене Україною прагнення приєднатися до Альянсу, повідомляє Європейська правда.

"Я не погоджуюся, що мета України приєднатися до Європейського Союзу та до НАТО – це мрії ідеалістів. Ні", - сказала Геттемюллер.

За її словами, "це дуже важливі та реалістичні задачі".

"Але ви маєте зрозуміти, що на цьому шляху вам потрібно зробити дуже багато. Однак мета євроатлантичної інтеграції – це не ідеалізм, це реальна мета", - додала Геттемюллер.

Вона нагадала, що Україна знає про свої зобов’язання щодо проведення реформ, в тому числі на шляху свого зближення з Альянсом. Перед тим вона серед іншого загадувала, що Україна має врахувати зміни до закону Про нацбезпеку.

Раніше НАТО офіційно визнав прагнення України отримати повноцінне членство в Альянсі та надав статус країни-аспіранта.

Статус країни-аспіранта означає, що країна офіційно задекларувала свій інтерес в приєднанні до Альянсу і отримує запрошення приєднатися до Інтенсифікованого діалогу з НАТО з питань членства та пов'язаних з ним реформ.

6 липня 2017 року президент Петро Порошенко затвердив відновлення курсу на вступ України в НАТО, підписавши відповідний Закон "Про внесення змін до деяких законів України щодо зовнішньополітичного курсу України", раніше схвалений Верховною Радою.


Вперше курс на вступ України в НАТО був узятий при президенті Вікторі Ющенку (2005-2010).

Однак після перемоги на президентських виборах Віктора Януковича в 2010 році парламент закріпив на законодавчому рівні позаблоковий статус України, який в свою чергу скасувала Рада в 2014 році після Революції Гідності.

Головне

Світ/Геополітика

Сьогодні, 20:33

article_img
Консерватори без відома Терези Мей готують новий референдум щодо Brexit - ЗМІ

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися