Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

"Це перетворюється на міждержавний збройний конфлікт": Білорусь засудила авіаудари по Сирії

14 квітня, 16:19
382
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Міністерство закордонних справ Республіки Білорусь

Білорусь "рішуче засудила" удари, завдані США, Францією та Великобританією по території Сирії. Про це повідомляється в заяві Міністерства закордонних справ Республіки Білорусь.

У білоруському МЗС заявили, що ситуація в Сирії фактично перетворюється на міждержавний збройний конфлікт, який загрожує подальшою неконтрольованою ескалацією, що виходить за межі регіону.

Білорусь також закликала всі залучені сторони припинити застосування військової сили проти інших держав і шукати шляхи врегулювання конфліктів мирним шляхом за столом переговорів.

"Застосування заборонених видів зброї масового ураження не повинно залишатися без наслідків. Однак у відповідь кроки мають базуватися на однозначних і перевірених фактах і вживатися в суворій відповідності з нормами міжнародного права. Жоден з цих критеріїв не було дотримано тими, хто сьогодні завдав удару по Сирії", – йдеться в повідомленні.

Також в МЗС Білорусі закликали ОЗХЗ (Організацію із заборони хімічної зброї) перевірити інформацію про застосування хімічної зброї в Сирії та доповісти результати розслідування Раді Безпеки ООН.

"Вважаємо, що всім членам Ради Безпеки ООН слід докласти максимальних зусиль для виконання покладеного на них міжнародним співтовариством завдання щодо відновлення та підтримання міжнародного миру і безпеки", – йдеться в заяві.

Нагадаємо, в ніч на 14 квітня президент США Дональд Трамп віддав наказ Збройним силам завдати точних ударів по об'єктах, які виробляють хімічну зброю в Сирії. До операції також приєдналися Франція та Великобританія.

Ракетні удари по Сирії: Україна висловила солідарність з США, Британією і Францією

Володимир Путін засудив авіаудари по Сирії та заявив, що Росія скликає екстрене засідання Ради Безпеки ООН для обговорення "агресивних дій США та їхніх союзників".

Пізніше Міністерство оборони Франції опублікувало доповідь про підпільну розробку хімічної зброї в Сирії, в якій зазначається, що Росія забезпечувала "політичне прикриття" застосуванню отруйних речовин режимом Асада.

В Ірані також засудили авіаудари по Сирії та назвали їх неефективними.

Дивіться також

"Місія виконана". Трамп прокоментував авіаудари по Сирії

7 квітня в результаті атаки із застосуванням хімічної зброї в місті Дума, передмісті Дамаска, загинули щонайменше 85 осіб.

Головне

article_img
Меркель зажадала від Путіна забезпечити прохід українських кораблів до портів Азовського моря