Трамп запропонував своє посередництво у вирішенні катарської кризи

7 вересня 2017, 23:25
246
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Трамп запропонував своє посередництво у вирішенні катарської кризи - фото

Дональд Трамп запропонував еміру Кувейту свої послуги посередника 

Президент США Дональд Трамп заявив про готовність виступити посередником для вирішення конфлікту в Перській затоці 

Як передає Reuters, про це він заявив 7 вересня на спільній прес-конференції з еміром Кувейту Сабах аль-Ахмедом аль-Джабер ас-Сабах.

"Якщо дозволите допомогти бути посередником між Катаром і, зокрема, ОАЕ і Саудівською Аравією, я б погодився зробити це, і я вважаю, що ви б домовилися дуже швидко", - сказав Трамп.

У свою чергу шейх Сабах зазначив, що отримав листа від Катару, в якому йдеться про готовність обговорити список вимог, висунутих арабськими країнами Досі.

"Ми розуміємо, що не всі з цих 13 вимог прийнятні, - сказав шейх Сабах, посилаючись, зокрема, на питання, що зачіпають суверенітет Катару. - Але більша частина з них може бути виконана".

Нагадаємо, що дипломатичний скандал навколо Катару розгорівся на тлі підтримки владою країни "тероризму і надання фінансової допомоги терористичним угрупованням".

З Катаром розірвали дипломатичні відносини Королівство Бахрейн, Саудівська Аравія, Єгипет, ОАЕ, Ємен, Лівія, а також Мальдівські острови, Коморські острови, Маврикій і Мавританія.

Влада Саудівської Аравії, ОАЕ, Бахрейну та Єгипту висунула Катару список вимог, який містить 13 пунктів, серед яких припинення зв'язків з Братами мусульманами, Аль-Каїдою, Ісламською державою, Хезболлою, розрив дипвідносин з Іраном і закриття англомовної версії телеканалу Al Jazeera.

Катар категорично відкинув всі ці вимоги, назвавши їх неприйнятними, нереалістичними і неприпустимими.

Журнал НВ (№ 22)

Справа Порошенка

Експрезиденту Петрові Порошенку світить одразу декілька кримінальних справ. Які їх перспективи?

Читати журнал