Трамп: США виходять з Паризької угоди щодо клімату

1 червня 2017, 23:13
Президент США Дональд Трамп оголосив про вихід Штатів з Паризької угоди щодо клімату, повідомляє Reuters

"На виконання мого священного обов'язку захищати Америку і перед її громадянами, Сполучені Штати вийдуть з угоди щодо клімату, підписаної в Парижі", - сказав Трамп в четвер, 1 червня.

Відео дня

За його словами, США готові почати переговори про повторне приєднання або до Паризької угоди, або до "нової угоди на умовах, справедливих для США, їх підприємств, їх працівників, їх громадян, їх платників податків".

Нагадаємо, що під час передвиборної кампанії в 2016 році Дональд Трамп пообіцяв "скасувати" Паризьку кліматичну угоду. За словами Трампа, зміни клімату є "хибною" проблемою.


Угода, спрямована на боротьбу з глобальним потеплінням, була прийнята в грудні 2015 року в Парижі. 195 країн-учасниць цієї угоди зобов'язалися скоротити парникові викиди, щоб не допустити зростання середньорічної температури в світі більш ніж на два градуси Цельсія. В ідеалі зростання температури в середньому не повинно перевищувати півтора градуси. У той же час кожна з країн повинна самостійно визначати свою політику щодо скорочення викидів вуглекислого газу.

Паризька угода зобов'язала США до 2025 року скоротити викиди парникових газів на 26-28% порівняно з рівнем 2005 року.

Щоб угода набула чинності, вона має пройти ратифікацію в 55 країнах, які разом виробляють мінімум 55% світового обсягу парникових газів. США планували ратифікувати угоду вже в 2016 році. Очікується, що відмова США істотно сповільнить процес набуття Паризької угоди чинності.

Показати ще новини
Радіо NV
X