Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Традиції зовнішньої політики: Австрія пояснила небажання висилати російських дипломатів

29 березня, 14:16
362
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Карін Кнайсль обгрунтувала позицію щодо вислання російських дипломатів

Глава МЗС Австрії Карін Кнайсль заявила, що рішення Відня не висилати російських дипломатів є обдуманим кроком, який базується на традиціях австрійської зовнішньої політики.

Кнайсль зазначила, що це рішення не має нічого спільного з побоюваннями Відня з приводу можливих дій у відповідь з боку Москви, повідомляє DW.

За її словами, це рішення відображає швидше принципову позицію Австрії "дуже економно" використовувати вислання дипломатів як інструмент впливу.

Австрійський міністр наголосила, що саме в умовах загострення конфлікту, необхідно залишити відкритими канали для контактів. Приклад США і Ірану, які у 1980 році розірвали всі дипломатичні контакти, показує, що від подібних дій ніхто не виграє.

Вона також розповіла про те, що посол Великої Британії перед самітом ЄС намагався чинити тиск на австрійську владу для того, щоб вона "вжила конкретних заходів" щодо Росії. В суботу була зроблена ще одна спроба чинити тиск, зазначила вона, проте безуспішно.

Кнайсль обгрунтувала позицію Австрії, тим, що Відень є місцем розташування багатьох міжнародних організацій, в тому числі ОБСЄ.

"Нашої традицією є об'єднувати людей, особливо в складних ситуаціях", - заявила вона.

У зв'язку з отруєнням у Великій Британії екс-агента Сергія Скрипаля 26 країн оголосили про вислання російських дипломатів.

Від цього заходу відмовилися дев'ять держав ЄС : Австрія, Люксембург, Греція, Болгарія, Словенія, Словаччина, Кіпр, Мальта та Португалія.

Канцлер Австрії Себастьян Курц пояснив своє рішення статусом "нейтральної країни" та бажанням бути тим, хто "будує мости між Сходом і Заходом".

Німецькі політики розкритикували відмову Австрії вислати російських дипломатів.

Головне

Світ/Геополітика

Сьогодні, 13:28

article_img
Керченська криза: НАТО вимагає від РФ негайного звільнення українських моряків

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися