Томбінський розкритикував український уряд через провальний старт системи е-декларування

0 коментувати
Якщо все зроблено під тиском, то недовіра залишається - Томбінський
Фото: European Union in Ukraine / Facebook

Якщо все зроблено під тиском, то недовіра залишається - Томбінський

Голова представництва Євросоюзу в Україні Ян Томбінський розкритикував український уряд через провальний старт системи електронного декларування доходів чиновників

Томбінський наголосив, що тиск з боку громадянського суспільства України почався у перший же день після запуску системи без належної сертифікації, пише Ukraine today.

Однак президент Петро Порошенко прокоментував ситуацію лише після втручання іноземних партнерів, таких як Євросоюз та Міжнародний валютний фонд."Хіба це не дуже тривожний сигнал, що український уряд не слухає свій власний народ?", - зазначив Томбінський.

На його думку, було б набагато краще, якби українські лідери зрозуміли, що все має бути зроблено правильно від самого початку і без тиску з боку ЄС.

"Існує певна вартість довіри. Якщо все зроблено під тиском, то недовіра залишається, тому що тоді люди, як і раніше, будуть дуже обережно стежити за розвитком України через цю річ - можливо, є якісь приховані пастки в системі, хтось хотів би уникнути цього, і, відтак, все робиться тільки під тиском".

Томбінський також наголосив, що довіра має величезне значення у політичних відносинах і керівництво України має інвестувати набагато більше в отримання довіри, а не триматися найнижчого рівня прийняття.

Нагадаємо, в ході візиту в Київ, 25 серпня, посол Європейського Союзу в Україні Ян Томбінський заявив, що питання про надання країні безвізового режиму гальмується останнім рішенням – введенням повноцінного електронного декларування доходів чиновників.


2 серпня Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації відмовила у сертифікації комплексу збору і обробки електронних декларацій.

Однак Національне агентство по запобіганню корупції залишило у силі своє рішення про запуск системи електронного декларування незважаючи на відсутність атестата захисту інформації.

З понеділка, 15 серпня, система почала свою роботу в Україні в тестовому режимі.

Пізніше у Раді Національної безпеки та оборони не виключили, що зрив запуску програми е-декларування міг бути умисним.

23 серпня НАПК тимчасово заблокувало доступ користувачів до системи е-декларування до 1 вересня. З цієї дати система почне роботу в повному обсязі.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Геополітика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: