22 жовтня 2018, понеділок

Світ пожинає плоди помилки, допущеної після розвалу СРСР – американський економіст

2 коментувати
 Економіст Гаррі Джейкобс (крайній праворуч) пропонує Україні вчитися на помилках Європи і світу

Економіст Гаррі Джейкобс (крайній праворуч) пропонує Україні вчитися на помилках Європи і світу

Україна має можливість "повчитися на помилках, які вже допустили США і багато європейських країн", одна з них – перенасичення бізнесу фінансами, відчуженими від реальної людини. Про це в інтерв'ю журналу Новое Время розповів відомий американський економіст Гаррі Джейкобс, інтелектуальна знаменитість Америки, консультант з глобального управління і головний виконавчий директор Всесвітньої академії мистецтва і науки (WAAS).

"На початку 90-х, після кінця холодної війни і краху комуністичної системи, світ вдарився в екстремальну ідеологію капіталізму", - зазначає Джейкобс. Він нагадує, що довгі роки комуністична ідеологія в глобальних масштабах стримувала цей процес.

"Наприклад, після Великої депресії в США багато було зроблено для того, щоб гуманізувати капіталістичну етику. Зробити не такими привабливими романтичні ідеї комуністів, яких тоді підтримували багато інтелектуалів як у США, так і в Європі", - констатує відомий економіст.

Однак з крахом СРСР "західний світ опинився на самоті і сплутав вільний ринок з демократією", продовжує він. "Сьогодні ми всі пожинаємо плоди цієї помилки. Тоді ж, в 90-і ми відкрили глобальний ринок, де великі компанії стали функціонувати незалежно від держав, а тому стикаємося з перенасиченням бізнесу фінансами, відчуженими від реальної людини", - говорить Джейкобс.

Фінанси стали важливішими, ніж реальна економіка, хоча вони тільки її засіб

Хорошим прикладом цієї тенденції він називає фінансову кризу 2008 року. "Більшість математичних моделей тоді показували, що все в порядку, хоча насправді ми опинилися на межі величезного фінансового колапсу. Фінанси стали важливішими, ніж реальна економіка, хоча вони тільки її засіб. У свою чергу це вплинуло і на політичну систему", - робить висновок американський інтелектуал.

У підсумку, за його словами, надлишок грошей, концентрація їх в руках корпорацій або окремих людей сьогодні безпосередньо визначають політичну систему в багатьох країнах.

"Думаю, і в Україні це відчутно. Коли великий бізнес управляє медіаресурсами і платить за підтримку своїх або потрібних їм кандидатів на виборах – це вже не демократія, а тому ми повинні зупинитися і багато чого змінити", - резюмує Джейкобс.

Читайте повний текст матеріалу в свіжому номері журналу Новое Время - №14 від 12 квітня 2018 року

Журнал Новое Время №38

Тема номера – Спецназ Кремля. Російське ГРУ перетворилося в монстра з багатомільярдним бюджетом, який смішить світ безглуздою поведінкою своїх «шпигунів».

Читати журнал онлайн
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Геополітика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: