Stratfor зробив прогноз на 2016 рік і передбачив появу "хижака" у Східній Європі

1 коментувати
Конфлікт в Україні, санкції і

Конфлікт в Україні, санкції і "хижак" у Східній Європі

Американський дослідний інститут Stratfor зробив свій прогноз розвитку міжнародних відносин на 2016 рік, повідомляє Радіо Польща

Так, у 2016 році Євросоюз та США не посилять санкційного тиску по відношенню до Росії, однак, раніше вже введені обмеження не будуть пом'якшені.

У Stratfor вважають, що конфлікт на сході України не завершиться, а в самій же РФ Кремль "розправиться" з протестами опозиції перед вересневими парламентськими виборами.

Через масову міграцію з регіону Близького Сходу і загрози терактів в Європейському союзі, в наступному році нормою будуть різні прикордонні обмеження і заходи, спрямовані на припинення потоку біженців. У зв'язку з цим відбудеться фрагментація ЄС, буде посилюватися міграційний криза на Західних Балканах, а південь Європи послабить бюджетну дисципліну і припинить політику "затягування поясів".

Щодо позиції Великобританії, аналітики вважають, що навіть якщо Лондон проведе референдум, британці проголосують за те, щоб залишитися у складі ЄС. Тим не менш, Лондон продовжить переговори з Брюсселем про внесення змін в угоду з Євросоюзом. Відзначається можливе посилення правих настроїв серед населення таких локомотивів ЄС, як Німеччина і Франція.

"Будуть більш помітні розбіжності між двома найбільшими економіками в Європі, і Берлін з підозрою буде дивитися на Париж", - підкреслюють у Stratfor.

На думку аналітиків, послаблений ІДІЛ буде робити спроби перенести "бойові дії" на територію противника: намагатися проводити чергові терористичні акти в ЄС.

У той же час, Туреччина зблизиться з США та Центрально-Східною Європою, а в Сирії не буде підписано угоду про поділ влади.

Польща ж в 2016 році за правління консерваторів буде проводити "хижу" політику щодо Росії, а також більш тісно співпрацювати з Вишеградською групою. Крім того, Варшава буде проводити більш незалежну політику в рамках ЕС і віддалиться від Берліна.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Геополітика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: