Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Столтенберг повідомив, коли повинні початися переговори про вступ Македонії до НАТО

30 червня, 04:25
237
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Столтенберг прогнозує початок переговорів про вступ Македонії до НАТО через два тижні

Генеральний секретар НАТО Йенс Столтеберг на зустрічі із прем'єр-міністром Македонії Зораном Заєвим заявив, що переговори про вступ цієї країни до Альянсу можуть початися на його саміті вже через два тижні.

Він додав, що обов'язковою умовою цього є набуття чинності домовленості грецької і македонської сторони щодо зміни назви країни на Північна Македонія, передає Голос Америки.

"Уже через два тижні ми запропонуємо вашій країні почати переговори про вступ у НАТО. Ми сподіваємося їх закінчити протягом місяця. Після того, як переговори відбудуться, ми підпишемо протокол про приєднання, і Македонія зможе брати участь у всіх зустрічах НАТО, сидіти за одним столом з усіма членами організації", - заявив Столтенберг.

Нагадаємо, 17 червня Греція і Македонія підписали угоду про зміну назви колишньої югославської республіки на Республіку Північна Македонія. 20 червня парламент Македонії ратифікував цю угоду, незважаючи на масові протести проти зміни назви країни. Президент Македонії Георге Іванов 26 червня відмовився підписати цю угоду. Але якщо парламент вдруге прийме зміни, президент Іванов не зможе заблокувати це рішення. Спікер парламенту Талат Джафері заявив, що депутати повторно проголосують за схвалення угоди наступного тижня.


Після оголошення про незалежність від Югославії у 1991 році Македонія викликала обурення Греції, оскільки використовувала назву однойменного грецького регіону, який розташований на півночі Греції, на кордоні з Македонією.

На початку 2018 року десятки тисяч людей протестували у грецьких Салоніках проти вживання назви Македонія Колишньою Югославською Республікою Македонія.

З огляду на цю суперечку, Греція блокувала приєднання Македонії до НАТО і ЄС. Крім того, до ООН країна входить до врегулювання спору під офіційною назвою "Колишня Югославська Республіка Македонія".

Врегулювання спору спростить для Македонії процес вступу до ЄС та НАТО.

Головне

Світ/Геополітика

14 грудня, 09:13

article_img
Конфлікт на три країни. Що означає справа дочки засновника Huawei, затриманої в Канаді

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися