ЗМІ дізналися про радикально нове сприйняття Німеччиною своєї ролі в сучасному світі

0 коментувати
Стало відомо про нове бачення Німеччиною своєї ролі в рамках світового порядку

Стало відомо про нове бачення Німеччиною своєї ролі в рамках світового порядку

У Німеччині розробляють нову стратегію безпеки, так звану Білу книгу присвячену питанням політики безпеки, повідомляє DW

Як пише газета Frankfurter Allgemeine Zeitung із посиланням на робочий варіант "Білої книги", який розробляється, в документі зразка 2016 року сформульовано радикально нове сприйняття Німеччиною своєї ролі в сучасному світі, що свідчить про переосмислення Берліном політичної ваги ФРН у порівнянні з 2006 роком, коли була видана остання "Біла книга".

"Як наслідок свого економічного, політичного та військового значення", Німеччина несе відповідальність за "активну участь у створенні світового порядку", сказано в тексті, сформульованому на неформальній зустрічі представників Міноборони, МЗС, відомства федерального канцлера та міжвідомчого комітету з надання допомоги країнам, що розвиваються.

У документі підкреслюється зростаюча значущість Німеччини як політичного актора в Європі, що дає країні великі можливості для дій, але і збільшує її відповідальність в рамках Євросоюзу і НАТО.

ФРН має стати не просто надійним, але і привабливим партнером у сфері безпеки, зазначається в новій версії "Білої книги". Країна висловлює готовність "до подолання сьогоднішніх і майбутніх проблем політики безпеки і гуманітарних викликів".

У той же час, в майбутній версії "Білої книги" політика відносно РФ визначається як "поєднання стримування і співпраці".

В поточному варіанті тексту зазначено, що якщо Росія докорінно не змінить свій політичний курс, то в найближчому майбутньому продовжить представляти собою загрозу безпеці нашого континенту".

Однак, як йдеться в документі, безпека і благополуччя в Європі в довгостроковій перспективі неможливі без надійного партнерства з РФ. Таким чином, політика щодо Росії повинна вибудовуватися на основі "правильної комбінації" оборони і стримування з одного боку і пропозицій до співпраці - з іншого.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Геополітика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: