США закликали Ураїну скасувати е-декларування для активістів

31 березня, 01:01
260
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

У США вважають вимогу про е-декларування для активістів тиском на громадянське суспільство

Адміністрація США закликала українське керівництво скасувати е-декларування для активістів і членів неурядових організацій, назвавши його тиском на громадянське суспільство, яке бореться за прозорість управління в Україні.

"Сполучені Штати рішуче закликають керівництво України скасувати законодавство, яке вимагає декларування активів для представників громадянського суспільства, а також міжнародних представників наглядових рад державних підприємств", - йдеться в заяві, опублікованій на сайті Держдепартаменту США.

Система декларування активів в Україні "повинна забезпечувати відповідальність державних службовців і не створювати непотрібних незручностей і тиску на громадянське суспільство", підкреслили в зовнішньополітичному відомстві.

Як наголошують у документі, це законодавство "спрямоване проти тих самих осіб, які прагнуть підвищити прозорість і підзвітність в Україні", на виконання обіцянок Євромайдану і прагнення українського народу до демократичної держави, що керується верховенством права.

"Ми закликаємо уряд України терміново скасувати вимоги декларування майна відповідно до рекомендацій Венеціанської комісії, і одночасно забезпечити тимчасову амністію для тих, хто не подасть декларації до встановленого терміну", - відзначили в Держдепі США.

Раніше Велика сімка закликала Україну скасувати е-декларування для антикорупціонерів.

Нагадаємо, що 1 квітня спливає термін подачі е-декларацій представниками громадських організацій, які займаються антикорупційною діяльністю. 

Навесні 2017 року Верховна Рада ухвалила зміни до закону Про запобігання корупції. Ця ініціатива розширила коло осіб, які уповноважені виконувати функції держави та мають подавати електронну декларацію. До суб’єктів декларування також було віднесено фізичних осіб, які здійснюють діяльність, пов’язану із запобіганням та протидією корупції.

Міжнародні партнери неодноразово наголошували на неприйнятності цієї норми. Однак незважаючи на це, у Верховній Раді не знайшлося достатньої кількості голосів для зміни закону.

У Верховній Раді анонсували чергове голосування за скасування цієї норми на 3 квітня.

Головне

Світ/Геополітика

Сьогодні, 08:01

article_img
Держдеп США схвалив продаж Туреччині ракетних комплексів Patriot

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися