США закликали РФ відвести війська на Донбасі і звільнити українських в'язнів

12 лютого, 12:28
1035
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

EPA

Проросійські бойовики Донбасу

Посольство США в Україні констатувало, що Росія з моменту підписання комплексу заходів щодо виконання Мінських угод порушує ці домовленості.

Про це йдеться у Facebook посольства США.

"Протягом останніх 4 років, що минають сьогодні з моменту підписання Тристоронньою контактною групою Комплексу заходів з виконання Мінських угод, Росія постійно не дотримується цих угод", - заявили дипломати.

Дипломати додали, що Росія мусить припинити розпалювати створені нею гуманітарну, економічну та екологічну кризи, звільнити українських в’язнів, відвести озброєння та війська, здійснити негайне та всеосяжне припинення вогню.

12 лютого 2015 року учасники Тристоронньої контактної групи за підсумками переговорів в Мінську підписали Комплекс заходів щодо виконання Мінських угод.

Домовленості передбачали негайне і всеосяжне припинення вогню в окремих районах Донецької та Луганської областей України та його суворе виконання;

відведення всіх важких озброєнь обома сторонами на рівні відстані з метою створення зони безпеки шириною мінімум 50 км один від одного для артилерійських систем калібром 100 мм і більше, зони безпеки шириною 70 км для РСЗВ і шириною 140 км для РСЗВ Торнадо-С, Ураган, Смерч і тактичних ракетних систем Точка У.

виведення всіх іноземних збройних формувань, військової техніки, а також найманців з території України під наглядом ОБСЄ; роззброєння всіх незаконних груп;

відновлення Україною повного контролю над державним кордоном в окремих районах Луганської та Донецької областей, яке мало розпочатися о перший день після місцевих виборів і завершитися після всеосяжного політичного врегулювання.

Головне

Геополітика

Вчора, 18:14

article_img
Президент Литви: Інформацію про "азовські" санкції ЄС оприлюднить наступного тижня
Геополітика

Вчора, 19:08

article_img
У МЗС прокоментували заяву Угорщини про "напівфашистський" закон про освіту
Політика

Вчора, 21:13

article_img
Радник Авакова прокоментував можливість силових зіткнень через результати майбутніх виборів

Вибір редакції

Події

Сьогодні, 07:10

article_img
Сестри Кім Кардаш'ян. Естетична медицина в Україні перетворилася на масове захоплення
Політика

Сьогодні, 14:19

article_img
Кравчук зізнався, чому не став радянським дисидентом
Політика

Сьогодні, 13:41

article_img
Політолог розповів, наскільки Зеленський залежний від Коломойського