США закликали Європу до більш жорстких санкцій проти Росії через агресію у Керченській протоці

Фото: CNN
Європейським країнам слід посилити підтримку України, заявила Хізер Нойєрт
Офіційний представник Держдепу США Хізер Нойєрт заявила, що Європі необхідно надати більше підтримки Україні у зв'язку з агресивними діями Росії в Керченській протоці.
Вона також зазначила, що США закликають Європу до більш жорстких санкцій проти РФ.
Нойєрт сказала, що багато країн "ввели санкції проти Росії за її дії в Криму", але не всі із запроваджених заходів виконуються.
Вона також закликала Європу переглянути свою позицію щодо будівництва газопроводу Північний потік -2.
Раніше глава МЗС Австрії Карін Кнайсль заявила, що Євросоюз 10 грудня на зустрічі міністрів закордонних справ країн-членів ЄС може розглянути питання про запровадження нових санкцій проти Росії у зв'язку з її агресією в Керченській протоці.
Вранці 25 листопада прикордонні кораблі РФ здійснили агресивні дії проти трьох кораблів ВМС ЗС України під час їхнього переходу з порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. В результаті тарана прикордонного корабля РФ був пошкоджений буксир ВМС України.
Дивіться також
У Федеральній службі безпеки РФ звинуватили українську сторону в "небезпечних маневрах" під час заходу в "закриту акваторію територіального моря РФ". Після інциденту російська влада в односторонньому порядку закрила Керченську протоку для проходу цивільних судів.
В цей же день українські кораблі були обстріляні та захоплені російським спецназом, включно з 24 українськими військовими моряками - членами екіпажів, пізніше їх доставили в окуповану Керч. В результаті зіткнення з прикордонними силами ФСБ РФ в Керченській протоці поранення отримали шість українських моряків.
26 листопада Верховна Рада проголосувала за введення воєнного стану в областях, що межують з РФ, розташованих уздовж придністровської ділянки українсько-молдовського кордону, вздовж узбережжя Чорного і Азовського морів.
Дії Росії засудили багато іноземних дипломатів і країни Заходу, включаючи МЗС Латвії, Литви, Естонії, Польщі, службу зовнішніх зв'язків ЄС, НАТО тощо.
Воєнний стан: текст документа
Воєнний стан в Україні: все, що потрібно знати