США ввели санкції проти російських олігархів та 17 високопосадовців

6 квітня 2018, 15:31
2913
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
США ввели санкції проти російських олігархів та 17 високопосадовців  - фото

Санкції вводяться проти семи олігархів, 17 топ-чиновників, і 12 компаній

Мінфін США ввів санкції проти великих російських бізнесменів та топ-чиновників, які є фігурантами "кремлівської доповіді".

У списку, опублікованому Мінфіном США фігурують сім бізнесменів, серед них Олег Дерипаска, Ігор Ротенберг і Кирило Шамалов.

Також під санкції потрапили 12 російських компаній, серед них Рособоронекспорт, Базовий елемент, група компаній Ренова.

Крім того, санкції вводяться проти 17 високопосадовців, серед них: глава Росгвардіі Віктор Золотов, міністр внутрішніх справ РФ Колокольцєв, глава Газпрому Олексій Міллер, голова ВТБ Андрій Костін, секретар ради безпеки Росії Микола Патрушев.

4 квітня американські ЗМІ повідомили, що спецпрокурор Роберт Мюллер, який розслідує російське втручання у вибори 2016 року допитав двох російських олігархів. Імена підприємців не називалися.

Санкції передбачають заморожування активів перерахованих бізнесменів, чиновників і компаній.

30 січня Міністерство фінансів США опублікувало так звану "кремлівську доповідь", в якій перераховано імена наближених до президента РФ Володимира Путіна російських чиновників і бізнесменів.

Загалом у списку зазначено 210 імен: 114 високопосадових російських чиновників і 96 олігархів, повідомляє Bloomberg.

Зокрема, у списку є російські олігархи Олег Дерипаска, Роман Абрамович, Володимир Потанін, брати Аркадій і Борис Ротенберги, Геннадій Тимченко, Алішер Усманов, Ігор Сечін, Олексій Міллер, Олег Тіньков, Сулейман Керімов тощо.

Тоді до зазначених у списку людей не були застосовані будь-які санкції, однак, банки та інші установи в США і Європі можуть у будь-який момент відмовитися від ведення з ними справ.

"Кремлівська доповідь" складена відповідно до закону Про протидію противникам США за допомогою санкцій, який був ухвалений у Сполучених Штатах влітку 2017 року. Санкції було посилено через тривалу агресію проти України, а також через втручання в президентські вибори в США 2016 року.

У Росії немає олігархів. Кремль прокоментував дані про нові санкції щодо російських олігархів

Журнал НВ (№9)

Справа, котра топить президента

Напередодні президентських виборів Петро Порошенко опинився в епіцентрі потужного скандалу в оборонному секторі, який може коштувати йому другого терміну

Читати журнал українською