США та Китай близькі до підписання торгової угоди - WSJ

4 березня 2019, 02:39

США і Китай перейшли на фінальний етап консультацій з питань торгівлі.

Як передає Reuters з посиланням на The Wall Street Journal, умовами угоди зазначаються зниження Пекіном ряду мит на американську продукцію в обмін на можливість скасування більшості санкцій, накладених Вашингтоном.

Відео дня

"Незважаючи на перешкоди, що зберігаються, переговори просунулися до такого ступеня, що офіційна угода може бути досягнута на зустрічі президента (США Дональда) Трампа і голови КНР Сі Цзіньпіна приблизно 27 березня", - пише видання з посиланням на джерела, близькі до переговорів між двома країнами.

Як зазначає газета, наразі Пекін пропонує знизити мита на американську продукцію, зокрема в сфері сільського господарства, хімічної та автомобільної промисловості, а Вашингтон зі свого боку "розглядає зняття більшості, якщо не всіх, санкцій, накладених на товари з Китаю минулого року".

Сьомий раунд китайсько-американських консультацій на високому рівні з питань торгівлі проходив у Вашингтоні з 21 по 24 лютого. За даними ЗМІ, сторони не змогли домовитися щодо низки питань. За підсумками переговорів 25 лютого президент США Дональд Трамп відклав заплановане на 1 березня підвищення мит на китайські товари.

На саміті G20 в Аргентині Трамп і Сі досягли тимчасового "перемир'я" в торговому протистоянні, що розгорнулося. Лідери двох країн домовилися протягом трьох місяців не накладати нових торгових обмежень і постаратися досягти нової двосторонньої торговельної угоди.

Втім протистояння триває на локальному рівні: США і їх союзники лобіюють різноманітні заборони на продукцію китайських технологічних гігантів (ZTE, Нuawei), звинувачуючи їх в шпигунській активності та крадіжці державних секретів.

Показати ще новини
Радіо НВ
X