Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

США про блокування Угорщиною співпраці НАТО з Україною: такого не повинно бути

13 лютого, 16:56
784
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Посол США у НАТО Кей Бейлі

Посол США при НАТО Кей Бейлі прокоментувала блокування Угорщиною співпраці між Альянсом та Україною через освітній закон.

Посол відзначила, що США повністю підтримують зустрічі України та НАТО як на рівні голів держав та урядів, так і на рівні міністрів.

За її словами, зустрічі є важливою частиною зусиль Альянсу зі збереження кордонів України та зменшення впливу російського вторгнення.

"Ми сподіваємося, що Угорщина й Україна дотримуватимуться правил, передбачених міжнародним правом, та дійдуть якогось спільного рішення, яке буде в їхніх інтересах. Неспроможності проведення нарад між НАТО й Україною не повинно бути…", –  цитує Бейлі Радіо Свобода.

Дивіться також

Раніше Угорщина застосувала право вето та заблокувала зустріч комісії Україна- НАТО на рівні голів Міноборони, яка мала відбутися 14 або 15 лютого.

Будапешт посів жорстку позицію щодо української реформи освіти, яка, на його думку, обмежує права угорської меншини здобувати освіту угорською мовою. Через позицію Будапешта свій візит до штаб-квартири НАТО в Брюсселі скасував міністр оборони України Степан Полторак.

Глава зовнішньополітичного відомства Угорщини Петер Сіярто заявив, що Будапешт  блокуватиме подальше зближення України з ЄС, а також співпрацю за лінією НАТО. Блокування буде здійснюватися до того моменту, поки Україна не скасує окремі норми освітньої реформи.

За словами генсека НАТО Йенса Столтенберга, в рекомендаціях Венеціанської комісії є можливе розв'язання українсько-угорського конфлікту з приводу мовної статті.

Дивіться також

Головне

article_img
На супутникових знімках Google Earth біля українського кордону зафіксували сотні танків РФ