США не дозволять Китаю ізолювати Тайвань — Пелосі

11 серпня, 21:19
Ненсі Пелосі (Фото:REUTERS/Carlos Jasso)

Ненсі Пелосі (Фото:REUTERS/Carlos Jasso)

Речник Палати представників США Ненсі Пелосі заявила, що Пекін не може забороняти парламентській делегації США відвідувати Тайвань.

На прес-конференції у Вашингтоні в четвер, 11 серпня, вона наголосила, що Сполучені Штати залишаються на позиціях, визначених у трьох спільних комюніке між США та Китаєм, а також інших домовленостях щодо Тайваню.

Відео дня

Речник Палати представників США також сказала, що Пекін не може забороняти парламентській делегації США відвідувати Тайвань.

Пелосі зазначила, що мета її останнього візиту на острів полягала в тому, щоб вітати успішну демократію, висловити повагу до успішної економіки та ентузіазму людей, які зберігають свій демократичний лад.

Загострення навколо острова розпочалося на тлі візиту туди 2 серпня спікера Палати представників США Ненсі Пелосі. Це стало першим прибуттям американського представника такого високого рівня з 1997 року.

https://www.youtube.com/watch?v=HEn52lodtBE

Перед цим, 28 липня, лідер Китаю Сі Цзіньпін попередив Байдена про неприпустимість візиту Пелосі до Тайваню, заявивши, що США "грають з вогнем".

Тайвань є частково визнаною державою, яку КНР називає своєю територією. Він керується демократичним урядом і вважається одним із чотирьох «Азіатських тигрів» - найуспішніших економік регіону. Офіційний Пекін категорично заперечує спроб будь-яких країн встановлювати відносини з Тайванем чи відвідувати його. США визнають легітимність КНР як єдиної держави, але продовжують розвивати зв'язки з островом.

Показати ще новини
Радіо НВ
X