Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

США назвали Росію головною загрозою безпеці Європи

16 січня, 11:22
192
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Джозеф Данфорд

Глава Об'єднаного комітету начальників штабів збройних сил США Джозеф Данфорд назвав Росію головною загрозою безпеці Європи.

Як повідомляє DW, з такою заявою генерал виступив напередодні наради Військового комітету НАТО.

Данфорд зазначив, що зміцніла Росія є найбільшою загрозою в Європі, і Північноатлантичний альянс розміщує відповідні сили для стримування свого східного сусіда.

Він нагадав, що НАТО зміцнив сили передового базування, розмістивши в Польщі та країнах Балтії чотири багатонаціональних бойових формування.

За словами Данфорда, Росія відновила багато сфер своїх збройних сил, включаючи ядерний потенціал, військово-морські сили, розробку нових засобів ведення війни в кіберпросторі та радіоелектронної боротьби, а також розгортання засобів протикосмічної оборони. Генерал упевнений, що Москва і надалі буде використовувати свій потенціал.

"Достатньо подивитися на її поведінку, згадайте Грузію й Україну", - сказав Данфорд.

Він нагадав, що в 2008 році війська РФ вторглися в грузинські регіони Південну Осетію й Абхазію, які досі перебувають під російською окупацією. В Україні Росія в 2014 році незаконно анексувала півострів Крим і вдерлася на Донбас, військові дії там тривають досі.

Високопоставлений офіцер наголосив, що держави мають право захищатися від нападу інших країн. Це стосується не тільки прямого вторгнення солдат у формі, але й атак, проведених у нетрадиційний спосіб: інформаційних операцій, дій в кіберпросторі, економічного тиску, політичного впливу.

"Це теж порушення суверенітету", - зазначив Данфорд.


У грудні 2017 року президент Дональд Трамп озвучив основні положення нової редакції стратегії національної безпеки, яка стане каркасом американської зовнішньої політики на найближчі роки. Головними загрозами для інтересів Вашингтона прогнозовано названі КНДР і Іран.

Росія і Китай названі конкурентами США і державами-ревізіоністами, які прагнуть кинути виклик Вашингтону і підірвати його безпеку і процвітання.

У США представили дослідження щодо таємних операцій Росії за останні 20 років

 

 

Головне

Світ/Геополітика

14 грудня, 09:13

article_img
Конфлікт на три країни. Що означає справа дочки засновника Huawei, затриманої в Канаді

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися