"Спроба Москви поховати Собор не вдалася". На Крит прибули 10 з 14 предстоятелів Церков

5 коментувати
Більшість Церков не на боці Москви
Фото: Євстратій (Зоря) via Facebook

Більшість Церков не на боці Москви

Десять з чотирнадцяти предстоятелів Помісних церков прибули на острів Крит для участі в Синаксисі (зібранні предстоятелів), який передує відкриттю Всеправославного собору 19 червня

Про це повідомив архієпископ Української православної церкви Київського патріархату Євстратій (Зоря) в Facebook.

Він зазначив, що відсутні патріархи Антіохійський, Московський, Болгарський і Грузинський.

"Спроба Москви поховати Собор не вдалася - більшість Церков не на її боці, а на боці єдності Православ'я", - зазначив Зоря.

Нагадаємо, Московський патріархат відмовився від участі у Всеправославному соборі.

Голова Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського патріархату митрополит Іларіон заявив, що у Всеправославному соборі повинні брати участь всі Церкви, і тільки в цьому разі рішення Собору будуть легітимними.

У відповідь на це Вселенський патріарх, предстоятель Константинопольської православної церкви Варфоломій I заявив, що Всеправославний собор відбудеться, незважаючи на відмову Москви брати в ньому участь.

Учасники Всеправославного собору, який не скликався понад тисячу років і готувався понад півстоліття, повинні обговорити шість тем: відносини Православної церкви з іншим християнським світом, до посту, шлюбу, церковної місії в сучасному світі, опіки православних в діаспорі, способи проголошення автономії Православних церков.

Окремо передбачалося ще прийняти послання Собору.

Майбутній Собор не є за своїм статусом Вселенським. На відміну від стародавніх Вселенських соборів він не покликаний вирішувати питання догматичного характеру, не буде вносити нововведень в канонічний устрій і літургійне життя.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Геополітика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: