16 жовтня 2018, вівторок

Справа України проти Росії потрапила до Великої палати ЄСПЛ

0 коментувати
Велика палата ЄСПЛ складається з 17 суддів

Велика палата ЄСПЛ складається з 17 суддів

Справи України проти Росії стосовно порушень прав людини в анексованому Криму та на Донбасі передано до Великої палати суду.

"Палата Європейського суду з прав людини, яка розглядає чотири міждержавні заяви, подані Україною проти Росії, вирішила відмовитися від юрисдикції над ними на користь Великої палати", - йдеться у прес-релізі ЄСПЛ.

Палата може відмовитись від своєї юрисдикції, якщо справа порушує серйозне питання щодо тлумачення Європейської конвенції з прав людини чи протоколів до неї, як у випадку з Україною.

Велика палата складається з 17 суддів, тоді як у стандартних справах рішення ухвалюють 7 суддів ЄСПЛ.

 

Дивіться також

Україна раніше подала до ЄСПЛ п’ять позовів проти Росії щодо порушеннь Європейської конвенції з прав людини з боку Росії та контрольованих нею збройних груп. Заяви подано за кількома статтями, серед яких стаття 2 (право на життя), стаття 3 (заборона катувань та нелюдського або такого, що принижує гідність поводження), стаття 5 (право на свободу та безпеку), стаття 6 (право на справедливий судовий розгляд).

Також в ЄСПЛ є близько 100 індивідуальних позовів від громадян щодо подій на Донбасі. Зокрема, суд визнав, що Україна не контролює цю територію, і це створює об'єктивні перешкоди для національних органів.

Лекції Нового Времени повертаються!

Ми зібрали відомих економістів і бізнесменів, впливових істориків і мислителів, та задали їм одне питання: «Що чекає країну?»

Переглянути розклад
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Геополітика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: