17 листопада 2018, субота

Спонсор Brexit 11 разів зустрічався з послом Росії - ЗМІ

3 коментувати
Аррон Бенкс

Аррон Бенкс

Один з головних спонсорів виходу Великої Британії з Європейського союзу (Brexit) бізнесмен Аррон Бенкс провів щонайменше 11 таємних зустрічей з послом Росії, пише The Observer. Видання зазначає, що це набагато більше, ніж він визнавав раніше.

The Observer посилається на документи, з яких випливає, що посольство РФ направляло Бенксу ще чотири запрошення, проте невідомо, чи були вони прийняті. Зустрічі відбувалися перед референдумом про вихід Великої Британії з Євросоюзу і протягом двох місяців після нього.

Газета підкреслює, що кількість таких закритих переговорів, про які стало відомо, зростає вже втретє. 10 червня після публікацій The Sunday Times Бенкс визнав, що обідав з російським послом у Великій Британії Олександром Яковенком двічі.

"Я ніколи в житті не бачив настільки заплутаної історії. Так, я двічі обідав з російським послом і у нас були ділові контакти. І що?" - сказав тоді бізнесмен.

The Sunday Times стверджувала, що Бенкс брав участь у бізнес-схемах, пов'язаних з Росією, і обговорював свій бізнес з російськими офіційними особами, в тому числі з послом. The Observer пише, що після цього Бенкс визнав факт ще двох зустрічей.

На початку листопада 2017 року у Великій Британії виборча комісія, яка вивчає можливість втручання в референдум щодо виходу країни з ЄС, відкрила окреме розслідування щодо Аррона Бенкса. Метою розслідування стало встановлення походження коштів, які бізнесмен і його фірма внесли як пожертвування до фонду, що фінансував кампанію щодо Brexit. Йдеться про суму £2,36 млн, яку внесла компанія мільйонера (ще £6 млн Бенкс пожертвував від свого імені). Увагу слідчих привернув і той факт, що Аррон Бенкс одружений на росіянці Катерині Падериній.


Під час референдуму 2016 року за вихід Великої Британії з Європейського союзу висловилися 51,9% тих, хто проголосував, відповідно за продовження членства в ЄС виступили 48,1% виборців.

 

«Діалоги про майбутнє»

НВ представляє: «Діалоги про майбутнє» з Уільямом Тейлором, Павлом Шереметою і Дмитром Кулебою.

Київ-Вашингтон-Брюсель
Яке місце займає Україна у цьому трикутнику? Якою нашу країну бачать у Європі та США?

Відвідати лекцію
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Геополітика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: