Спецпрокурор Мюллер зацікавився пожертвою $150 тисяч від Пінчука у фонд Трампа - ЗМІ

10 квітня 2018, 06:38
936
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

За даними ЗМІ, велика сума від Пінчука стала платою за виступ Трампа на YES

Спецпрокурор Роберт Мюллер зацікавився пожертвою українського мільярдера Віктора Пінчука в розмірі 150 тисяч доларів до фонду президента США Дональда Трампа, пише The New York Times з посиланням на декількох обізнаних джерел.

За даними видання, слідчі направили в Trump Organization запити з питань, які стосуються ведення бізнесу з іноземними компанія. У відповідь вони отримали документ, де було зафіксовано пожертвування на суму 150 тисяч доларів від українського олігарха Пінчука в фонд Трампа.

Оплата пройшла у вересні 2015 року. В обмін Трамп мав 20 хвилин виступати на конференції Ялтинська Європейська Стратегія YES в режимі відеовключення.

Внесок Пінчука став найбільшим від сторонніх донорів за весь 2015 рік, не враховуючи пожертв самого Трампа.

Зазначається, що платіж від Пінчука "цікавий тим, що він пройшов під час виборчої кампанії від іноземця і виглядав як спроба купити вплив".

Колишній начальник одного з податкових підрозділів, який здійснює нагляд за звільненням організацій від оподаткування, назвав пожертвування "незвичайною сумою за занадто коротку промову".

За даними ЗМІ, ця інформація показала, що Мюллер в рамках розслідування справи про втручання Росії у вибори в США, цікавиться джерелом надходження грошей не тільки з РФ. Поки неясно, які ще платежі є в полі його зору.

У заяві Фонду Віктора Пінчука сказано, що він звернувся до Трампа та інших світових лідерів, щоб допомогти "просувати зміцнення зв'язків між Україною і Заходом".

Фонд зазначив, що пожертвування було "конкретним проханням Фонду Трампа у вересні 2015 року, коли було багато кандидатів на пост президента від Республіканської партії, і не було достеменно відомо, що Трамп буде кандидатом від республіканців в 2016 році".

Раніше повідомлялося, що працівники ФБР провели обшук в офісі особистого юриста президента США Дональда Трампа Майкла Коена.

Обшук був пов'язаний з розслідуванням спецпрокурора Роберта Мюллера про можливе втручання Росії у вибори президента США в 2016 році.

Трамп назвав такі дії "полюванням на відьом".


Віктор Пінчук - мільярдер, олігарх, один з найбагатших українців, зять екс-президента України Леоніда Кучми. На кінець 2017 року його статки оцінювалися в $1,4 млрд.

Зверніть увагу

19 грудня 2018, 10:32
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
19 грудня 2018, 15:08
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
20 грудня 2018, 15:13
Лонгріди
thumb img
Спецпроект

Головне

Події

Вчора, 21:15

article_img
Рими та пристрасті. Історія донбаського україномовного літературного журналу, розгромленого більшовиками
Події

Сьогодні, 16:23

article_img
Мінкульт: Основна частина цінностей і мощі з Києво-Печерської лаври на місці
Країни

Вчора, 19:33

article_img
Сербські ЗМІ повідомили про затримання бойовика, який міг готувати замах на Путіна

Вибір редакції

Фінанси

Сьогодні, 08:22

article_img
Сприятиме інфляції. Українці отримуватимуть готівку замість субсидій
Країни

Сьогодні, 15:31

article_img
"Привиди", на яких полюють. Як альбіноси Танзанії рятуються від забобонів і долають відчуження
Наукпоп

Сьогодні, 11:23

article_img
Далекий космос. NASA вивчає можливість відправки зонда на Титан