Сорос запропонував свій рецепт вирішення міграційної кризи в ЄС

0 коментувати
На думку Сороса, ЄС потрібно приблизно €30 млрд на рік, щоб розв'язати проблему мігрантів

На думку Сороса, ЄС потрібно приблизно €30 млрд на рік, щоб розв'язати проблему мігрантів

Мільярдер Джордж Сорос запропонував власне рішення міграційної кризи, яка охопила країни Європи

В опублікованій у виданні The New York Review of Books колонці Сорос пише, що Євросоюзу потрібно приблизно €30 млрд на рік, щоб надати Туреччині та іншим "прифронтовим" державам достатнє фінансування, яке дозволить цим країнам утримувати біженців в адекватних умовах, пише РБК.

Сорос підкреслив, що вказана ним сума становить менше чверті відсотка від сукупного річного ВВП ЄС в €14,9 трлн і менше піввідсотка від загальних видаткових статей бюджетів 28 членів Євросоюзу. Ці кошти можна взяти з вже існуючих спецфондів, таких як Європейський стабілізаційний механізм, або створити аналогічні структури.

Для відновлення балансу бізнесмен пропонує ввести нові загальноєвропейські податки, наприклад, спеціальний податок на бензин або мито на в'їзд в ЄС і отримання віз для осіб, які не є громадянами країн – членів Євросоюзу.

У той же час, мільярдер розкритикував укладену в березні угоду між ЄС та Туреччиною, оскільки вона була ініційована в односторонньому порядку канцлером Німеччини Ангелою Меркель.

На його думку, на реалізацію угоди не передбачено достатньо коштів, вона примушує членів ЄС проти своєї волі приймати певні квоти мігрантів, що перетворює, наприклад, Грецію на "відстійник" для біженців, які бажають потрапити в Європу.

У випадку ж реалізації його пропозицій, біженці отримають можливість гідно жити, працювати та отримувати освіту в близькосхідному регіоні, що скоротить кількість охочих відправитися в Європу до прийнятної для ЄС кількості 300-500 тисяч осіб на рік.

Нагадаємо, на початку 2016 року Сорос заявив, що Європейський Союз "розвалюється", і Європа вже пройшла переламний момент, отже подальший наплив біженців буде тільки знижувати здатність країн до їх асиміляції та інтеграції.

В березні Туреччина та Європейський Союз погодили базові принципи щодо вирішення кризи біженців у Європі. Один з них передбачає відправку мігрантів, які прибувають з території Туреччини, назад в цю країну.

Голова Європейської ради Дональд Туск заявив, що це дозволить закрити так званий балканський маршрут для нелегалів.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Геополітика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: