Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Услід за Британією і США. Австралія звинуватила РФ у кібератаках вірусом Petya

16 лютого, 05:49
1236
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Австралійський уряд засуджує дії Росії

Австралія услід за США і Великобританією звинуватила Росію в організації в червні 2017 року глобальної кібератаки з використанням вірусу NotPetya, йдеться офіційній заяві міністра у справах правоохоронних органів і кібербезпеки країни Енгуса Тейлора.

"Грунтуючись на висновках австралійських розвідувальних агентств і за результатами консультацій із США та Великобританією уряд Австралії дійшов  висновку, що відповідальність за цей інцидент лежить на діячах, які користувалися російською держпідтримкою", - заявив він.

У заяві наголошується, що вірус Petya перервав нормальну роботу банківських і енергетичних систем, а також аеропортів і метрополітену в Україні.

"У той час як основний удар відчувався в Україні, шкідливе ПЗ поширилося по всьому світу, що відбилося на низці великих міжнародних компаній, та заподіяло сотні мільйонів доларів збитку", - зазначив Тейлор.

Австралійський уряд засуджує дії Росії, яка створює серйозні ризики для глобальної економіки, роботи держструктур, бізнесу і добробуту людей.

Раніше в уряді Британії заявили, що влада Росії, зокрема, російські військові, були відповідальні за деструктивну атаку за допомогою вірусу NotPetya в червні 2017 року.

У Кремлі дані звинувачення Британії відкинули, назвавши їх "доказами русофобської кампанії".

Пізніше в створенні вірусу NotPetya Росію звинуватили Сполучені Штати, зазначивши що кібератака "спричинила збитки в мільярди доларів і завдала шкоди комп'ютерам по всій Європі, Азії та Америці"


Нагадаємо, 27 червня українські установи стали жертвами масштабної кібератаки, проведеної за допомогою вірусу Petya.A.

Хакерські атаки були націлені на об'єкти критичної інформаційної інфраструктури енергогенеруючих і енергопостачальних компаній, об'єктів транспорту, низки банківських установ, телекомунікаційних компаній. Вірус атакував і Кабінет міністрів України.

Потужна хакерська атака почалася з України, а потім сталася і в 64 інших країнах. Експерти назвали винуватцем зараження ПК програму ME Doc, використовувану в бухгалтерії.

При цьому, за даними розробників словацького антивіруса ESET, більш ніж 75% атак вірусу Petya.A припали на Україну.

В СБУ заявили, що метою масштабної хакерської атаки була дестабілізація ситуації в Україні.

Пізніше СБУ оприлюднила рекомендації щодо захисту від вірусу Petya.A.

Крім того, президент України Петро Порошенко заявив про наявність даних, що підтверджують причетність РФ до організації кібератак на інфраструктуру країни в кінці червня.

Головне

Світ/Геополітика

Сьогодні, 14:06

article_img
Росія та Білорусь спростували чутки про обговорення об'єднання двох країн

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися