«Несправедливе та неправове». Окупанти в Росії та Криму обурені рішенням щодо скіфського золота

26 жовтня 2021, 14:20

«Глава» окупованого Росією Криму Сергій Аксьонов назвав «несправедливим і неправовим» рішення Апеляційного суду Амстердама про повернення скіфського золота Україні.

«По суті це фіговий листок, що прикриває нахабне рейдерське захоплення. Скіфське золото знайдене у кримській землі, де воно пролежало багато сотень років, ці цінності є невід'ємною частиною історичної та культурної спадщини Криму, надбанням усіх кримчан, вони мають бути повернуті до фондів кримських музеїв», — написав він у своєму Telegram.

Відео дня

Заступник голови робочої групи з міжнародно-правових питань при "постійному представництві Криму" при президенті РФ Олександр Молохов заявив, розраховує на те, що рішення про скіфське золото буде оскаржено, повідомляє Інтерфакс.

Він також назвав рішення суду Амстердама "політизованим".

26 жовтня Апеляційний суд Амстердамі ухвалив передати скіфське золото Україні.

Після окупації Росією Криму перед владою Нідерландів постало питання, кому повертати експонати, які зберігалися на півострові і тимчасово виставлялися в одному з музеїв Амстердама.

У грудні 2016 року окружний суд міста вже ухвалив повернути скіфське золото Україні, однак у 2017 році кримські музеї оскаржили це рішення.

Розгляд у цій справі тривав сім років.

Справа про скіфське золото: коротко

У 2016 році окружний суд Амстердама ухвалив рішення щодо повернення Україні скіфського золота. Предметом суперечки була колекція з 565 експонатів, наданих Амстердамському археологічному музею Алларда Пірсона для виставки Крим – золотий острів у Чорному морі.

Виставка проходила у 2014 році та завершилася після окупації Криму РФ. Згідно з українським законодавством, такі об'єкти є частиною музейного фонду України та Міністерство культури України має вирішити, куди повернуться експонати.

У зв'язку із цим у серпні 2017 року музеї окупованого Криму подали апеляційну скаргу на рішення про повернення цінностей.

У липні 2019 року Апеляційний суд Амстердама відклав ухвалення остаточного рішення у цій справі, і ось нарешті воно було ухвалене на користь України.

Показати ще новини
Радіо NV
X