Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Скасування санкцій. Чому новий італійський уряд прагне зняти обмеження з РФ

23 травня, 17:56
633
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Новий італійський уряд закликає скасувати санкції проти Росії

Європейський Союз може скасувати санкції проти Росії, Великобританія - ввести нові, а в самій Москві готують контрсанкції проти США. Про це – у сюжеті Радіо НВ.

У МЗС Литви вже висловили стурбованість щодо єдності Європейського Союзу в питанні продовження санкцій проти Росії. Голова міністерства Лінас Лінкявічюс відзначив, що в майбутньому важко буде домовитися про автоматичне продовження економічних обмежень Москви.

Міністр МЗС Великобританії Борис Джонсон міркує про введення санкцій проти російських олігархів

Експерти кажуть: скасування санкцій може підтримати новий італійський уряд. Партії цієї країни Рух п'ять зірок та Ліга узгодили проект коаліційної угоди, яка серед іншого містить заклик скасувати санкції проти Росії.

Найближчим часом санкції проти Москви будуть продовжені, утім вже взимку вони можуть бути скасовані, не виключає політолог Сергій Таран. Експерт підкреслив, що частина італійських політичних сил отримувала фінансування з Москви.

Натомість політолог Микола Давидюк відзначає, що після формування уряду італійські партії пом'якшать свої гасла. На його думку, новому урядові Італії доведеться погоджувати свою політику із Європейським Союзом.

Новий італійський уряд хоче скасування санкцій проти РФ

У Великобританії навпаки висловилися за посилення санкцій. Міністр Закордонних справ країни Борис Джонсон натякнув на можливість запровадження жорсткіших санкцій проти заможних росіян.

Санкції стали не тільки предметом тиску, але й предметом торгів, відзначає провідний фахівець Центру міжнародних досліджень Дипакадемії України Олена Снігир. Так, США намагатиметься використовувати санкції проти Росії для відстоювання власних інтересів. А Італія в обмін на продовження санкцій намагатиметься виторгувати у ЄС політичні або економічні преференції для себе, вважає експерт.

Натомість російський уряд ухвалив закон про контрсанкції. Він стосується США та інших країн, що вдавалися до "недружних дій" щодо Москви. Обмежувальні заходи РФ можуть застосовуватися по відношенню до країн, організацій, що перебувають під їх юрисдикцією, а також посадових осіб і громадян.

 

Головне

article_img
Європарламент підтримав закриття портів для російських суден й запропонував ввести нові санкції

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися