«Вже просить у Таджикистану». Де Путін шукає зброю для війни в Україні та як намагається повернути авторитет у ОДКБ — Жданов

2 липня, 18:02
Ексклюзив НВ
Російський диктатор Володимир Путін (Фото:Dmitry Azarov/REUTERS)

Російський диктатор Володимир Путін (Фото:Dmitry Azarov/REUTERS)

Для того аби продовжувати вторгнення в Україну російський диктатор Володимир Путін вже просить зброю у країн Центральної Азії, паралельно намагаючись повернути там свій вплив, розповів Радіо НВ Олег Жданов, військовий експерт.

 — Я слухав ваші зведення і ви вважаєте, що той візит Путіна до Таджикистану та Туркменістану, що це для того, щоб серед іншого, зрозуміло, що там різні порядки денні, і там є різні проблеми, але там є серед іншого, що він туди приїхав для того, щоб збирати зброю. Яку логіку ви в цьому бачите?

Відео дня

— Думаю, що так. Дивіться, там же два заходи паралельно проходило. По-перше, він збирав країни ОДКБ, які розташовані в Азії. І от тут, скоріше за все, вирішувалося питання постачання зброї. Чому? Тому що Білорусь вже постачає і боєприпаси, і зброю, яку вона знімає з довгострокового зберігання. <...> А от другий захід — це була конференція країн Каспійського басейну. Це спроба легітимізації самого Путіна на міжнародному рівні, показати, що Росія сьогодні не на задвірках міжнародної політики, а має якийсь вплив, і має якісь важелі на міжнародній арені.

— А якщо повернутися до теми зброї, яка є у Таджикистану і Туркменістану, а що в них за зброя взагалі? Чи в них якісь великі запаси?

— Великих запасів там немає, зброя в них в основному радянська, тому Путін її і просить. Щоб вони зняли зі зберігання або віддали ту, яка є в наявних, або віддали ту, яка є в військових частинах для того, щоб Російська Федерація змогла швидко поповнити свої запаси технічно справною зброєю. Головне питання — технічна справність цієї зброї. При цьому, я так розумію, він намагався гарантувати їм безпеку і захист з боку Російської Федерації від будь-яких зовнішніх ворогів.

— Ну так, у них там проблеми з Талібаном?

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X