Штайнмаєр запропонував надати Придністров'ю особливого статусу

6 коментувати
Штайнмаєр нагадав про ризики

Штайнмаєр нагадав про ризики "заморожених" конфліктів на прикладі Нагірного Карабаху

Глава Міністерства закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр запропонував надати Придністров'ю особливий статус при дотриманні територіальної цілісності і суверенітету Молдови

Про це повідомляє Deutsche Welle.

"Необхідно вирішити придністровський конфлікт до того, як він перейде з "замороженої" в "гарячу" стадію", - сказав Штайнмаєр на прес-конференції в столиці Молдови Кишиневі.

Голова ОБСЄ нагадав про ризики "заморожених" конфліктів на прикладі Нагірного Карабаху, й закликав сторони придністровського конфлікту до зближення шляхом "дрібних кроків, зміцнення заходів довіри, щоб перейти до вирішення складніших і комплексних питань".

Штайнмаєр також запропонував розв'язати проблему визнання виданих в Придністров'ї дипломів і інших документів про освіту, а також реєстраційних номерів придністровських автомобілів, щоб вони могли виїжджати за рубіж. Він також висловився за відновлення руху через закриті досі мости через Дністер, відновлення телефонного зв'язку між двома берегами Дністра і забезпечення функціонування молдавських шкіл в Придністров'ї.

"Ми реалістично дивимося на речі. Придністровському конфлікту більше 20 років, за весь цей час накопичилася безліч проблем. Ми розуміємо, що ці проблеми не вирішити з сьогодні на завтра. Але треба розпочинати з невеликих завдань", - резюмував Штайнмаєр, додавши, що відсутність нині ескалації в придністровському конфлікті не повинно заспокоювати.

Нагадаємо, на початку червня в Берліні пройшли переговори щодо придністровського врегулювання. У підсумковому протоколі були позначені сім пунктів, по яким треба провести роботу.


Придністровська Молдовська Республіка - невизнана держава на лівому і правому берегах Дністра. Міжнародним співтовариством визнається частиною Молдови.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Геополітика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: