Штайнмаєр назвав Північний потік-2 "приватною ініціативою"

6 червня 2018, 03:39

Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр заявив, що газопровід Північний потік-2 є приватною ініціативою.

Про це він сказав 5 червня у Варшаві на зустрічі з президентом Польщі Анджеєм Дудою, передає Польське радіо.

Разом з тим Штайнмаєр наголосив, що в переговорах із російською стороною німецький уряд піднімає питання, які турбують також Польщу і Україну.

Відео дня

"Під час розмови з президентом Росії Володимиром Путіним німецький канцлер Ангела Меркель порушила питання України. Йдеться про те, щоб розвіяти побоювання Польщі та України, що гілка Північного потоку-2 призведе до припинення транзиту газу через територію України. Слід знайти рішення, яке дозволить продовжити транзит газу через Україну", - зазначив президент Німеччини.

Президент Польщі Анджей Дуда, з яким зустрічався Штаймаєр, в свою чергу, зазначив, що питання Північного потоку-2 - це питання енергетичної безпеки Європи.

"Я пояснив президенту Франк-Вальтер Штайнмаєру причини нашого несхвалення цього проекту і нашої незгоди на те, щоб цей газопровід був побудований. Ми переконані, що також йдеться про інтереси Європи як єдиного цілого, тому що ми не хочемо такої ситуації, коли є велике домінування російського постачальника - перш за все Газпрому", - заявив він.

Польський президент наголосив, що Варшава платить за газ більше, ніж Німеччина. За його словами, Польща "змушена купувати газ у Росії, а Росія і Газпром цю ситуацію використовують".

"Польща хоче, щоб подібної ситуації в майбутньому більше не було, тому Варшава реалізує власні газові проекти, щоб гарантувати газову безпеку своїх сусідів", - додав Дуда.

Раніше повідомлялося, що США готують санкції проти країн-будівельників Північного потоку-2.

У Вашингтоні і багатьох східноєвропейських столицях висловлюють побоювання, що Північний потік-2, який має вдвічі збільшити прямі поставки газу з Росії до Німеччини, ще більше посилить залежність Західної Європи від російських енергоресурсів.

Раніше президент РФ Володимир Путін заявив, що Росія готова зберегти транзит газу через Україну після завершення будівництва Північного потоку-2.


Північний потік 2 – російський газопровід, який будує компанія Nord Stream 2 AG. Єдиним акціонером останньої є Газпром. Довжина газопроводу становитиме 1,2 тис. км, а загальна потужність з уже існуючим Північним потоком – 55 млрд куб. м. газу.

Північний потік 2 пройде уздовж газопроводу Північний потік дном Балтійського моря до німецького міста Грайфсвальд, щоб мінімізувати прокачування газу через Україну.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X