Шотландські націоналісти запропонували призупинити Brexit

15 січня, 22:44
873
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

ЕРА

Угода про Brexit Терези Мей зазнала поразки

Лідер Шотландської національної партії Іан Блекфорд закликав призупинити вихід Великої Британії з ЄС, повідомляє BBC.

Блекфорд закликав призупинити дію статті 50 Договору про ЄС, яка дала старт виходу країни з блоку, і висунути це питання на народне голосування.

Він підкреслив, що нинішня поразка уряду в парламенті була "ганебною".

Політик підтримав ініціативу лейбористів провести голосування по вотуму недовіри уряду Терези Мей і заявив, що шотландські націоналісти проголосують "за" недовіру.

У вівторок, 15 січня британський парламент не підтримав угоду про вихід Великої Британії з ЄС.

Тепер у прем'єр-міністра Терези Мей є три дні, щоб представити парламенту план Б. Не виключена ситуація, що Великобританія вийде з ЄС без укладання угоди, проведе повторний референдум, повернеться до переговорів з ЄС або проведе позачергові загальні вибори.

Мей може спробувати провести свою угоду ще раз через кілька днів. За цей час, вона можливо отримає ряд поступок від ЄС. Парламентаріїв може схилити на користь угоди різка реакція фінансових ринків на невдале голосування.

Парламент повинен був провести голосування щодо угоди про Brexit ще 11 грудня 2018 року, але Тереза Мей вирішила його скасувати через недостатню підтримку з боку депутатів. Основним проблемним моментом для Лондона залишається питання про кордон між Великою Британією та Ірландією (входить до складу ЄС) після Brexit.

Лідери 27 країн-членів ЄС підтримали угоду про вихід Великої Британії з блоку. Глава Європейської комісії Жан-Клод Юнкер назвав угоду по виходу Великої Британії з ЄС "кращою" угодою, на яку Лондон міг би розраховувати.

Остаточний вихід Великої Британії з Євросоюзу запланований на 29 березня 2019 року. Після цього починається 21-місячний перехідний період - до кінця 2020 року. Перехідний період може бути продовжений лише один раз, проте поки невідомо, якою може бути його максимальна тривалість.

23 червня 2016 року британці на референдумі сказали "ні" збереженню членства Великої Британії в складі Європейського Союзу. За вихід країни з ЄС проголосувало 52% виборців, проти - 48%. Шотландія та Північна Ірландія переважно проголосували за збереження членства Сполученого Королівства в ЄС, а Уельс та Англія підтримали Brexit.

Головне

Політика

Сьогодні, 13:41

article_img
Політолог розповів, наскільки Зеленський залежний від Коломойського
Країни

Сьогодні, 08:18

article_img
Шестеро британців розповіли, чому змінили свою думку про вихід із ЄС після референдуму
Країни

Вчора, 22:19

article_img
"У нас не монархія": у Конгресі США розробили резолюцію проти "стіни Трампа"

Вибір редакції

Політика

Сьогодні, 13:41

article_img
Політолог розповів, наскільки Зеленський залежний від Коломойського
Політика

Сьогодні, 08:01

article_img
Політолог Фесенко розповів, хто може втрутитися в боротьбу Зеленського, Порошенка і Тимошенко за другий тур
Політика

Сьогодні, 09:05

article_img
Аналіз НВ. Що станеться, якщо переможе Тимошенко