Сержант ВМС США зізнався, що хотів злити секретні матеріали російському журналісту

26 травня, 18:24
3091
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Garrett LaBarge/U.S. Navy/Handout via REUTERS

Суд знизив його в званні і звільнив із військової служби

Сержант Військово-морських сил США Стівен Келлог зізнався, що збирався передати секретну інформацію про військові кораблі з ядерними силовими установками російському журналісту і потім втекти до Росії.

Про це повідомляє Associated Press.

Згідно з матеріалами військово-морського суду, 26-річний Келлог намагався налагодити контакти з найбільшим російським суднобудівним підприємством Севмаш. Це могло завдати шкоди американським виробникам атомних військових кораблів, і, таким чином, зашкодити інтересам США в цілому.

Влада дізналася про його плани випадково. У серпні 2018 Келлог намагався вилетіти в Нью-Йорк з Сан-Дієго. Співробітники авіаперевізника не пустили його на борт через агресивну поведінку, адже він був у стані алкогольного сп’яніння.

Пізніше з’ясувалося, що Келлог купив квиток в один кінець. У Нью-Йорку він збирався зустрітися зі своїм колишнім однокласником, який працював журналістом, і розповісти йому якусь «гучну історію».

Келлог розповідав своєму сусідові в квартирі про плани втечі в Росію, шукав в інтернеті інформацію про польоти в Москву і контактні дані одного з російських консульств. Він відправив електронного листа на корпоративну адресу компанії Севмаш, також дзвонив у цю компанію шість разів.

Приблизно в той же час Келлог розповів другу про те, що він хотів би піти з ВМФ і «стати Едом Сноуденом», маючи на увазі колишнього співробітника Агентства національної безпеки США Едварда Сноудена, який втік до Росії.

Хоча Келлог визнав себе винним у порушенні кількох положень закону «Про шпигунство», його адвокати заявили перед винесенням вироку, що він не є шпигуном, а його поведінка — результат проблем із випивкою і глибокої депресії. Люди, особисто знають Келлога, характеризують його як нешкідливу людину, яка намагалася привернути до себе увагу. Адвокати також вказали на те, що перед польотом у Нью-Йорк Келлог залишив паспорт у своїй квартирі в Сан-Дієго, що суперечить версії про його плани втекти до Росії після зливу секретної інформації в пресу.

Келлог також зізнався, що фотографував об'єкти з секретною інформацією про ядерну програму ВМС на своєму кораблі, а потім відправляв фотографії батьку й колишній дівчині. Він повідомив владі, що зберігав секретні матеріали у своїй каюті, що є порушенням регламенту. Суд знизив його в званні і звільнив із військової служби за негідну поведінку з позбавленням прав і привілеїв.

Лекція НВ

ВЕЛИКІ ГРОШІ З ЄВГЕНОМ ЧЕРНЯКОМ

Три години практичних порад та відповідей на будь-які питання від голови наглядової ради Global Spirit та автора популярного YouTube-каналу про бізнес та фінанси — Big Money

Докладніше