Сербія та Росія розкритикували роботу Міжнародного трибуналу та 40-річний вирок для Караджича

9 коментувати
У Сербії вирок для Караджича назвали

У Сербії вирок для Караджича назвали "вибірковим", у Росії - "гранично суворим"

Сербія та Росія розкритикували вирок Міжнародного кримінального трибуналу для колишньої Югославії, який визнав колишнього лідера боснійських сербів Радована Караджича винним у геноциді

Як заявив міністр юстиції Сербії Нікола Селаковіч, "будь-яке правосуддя, що карає представників дного народу за злочини, які скоювали всі, є вибірковим", повідомляє AP.

Він також зазначив, що робота трибуналу залишила "гіркий смак".

Водночас, за словами заступника міністра закордонних справ РФ Геннадія Гатілова, Міжнародний кримінальний трибунал для колишньої Югославії є заполітизованим - так само, як і справа Караджича. Усі справи, за його словами, розглядаються однобічно. Так, наголосив Гатілов, трибунал не розглянув злочинів, вчинених лідерами Косово та військовослужбовцями.

Також Міністерство закордонних справ РФ опублікувало коментар щодо обвинувального вироку Караджичу, в якому назвали цей вирок "гранично суворим" і зазначило, що очікування Росії щодо роботи трибуналу не виправдалися - і сьогодні навіть судді трибуналу кажуть про його сумнівні методи роботи.

"Громадянська війна в колишній Югославії в 1990-х і бомбардування НАТО - це трагічна сторінка світової історії. Складно уявити, що злочини в цій війні здійснювала лише одна сторона. Однак МТКЮ продовжує будувати міф про одноосібну відповідальність сербського народу за ці події. Як наслідок, була істотно підірвана динаміка міжнаціонального і міжконфесійного примирення на Балканах", - наголосили російські дипломати.

У російському МЗС також додали, що Міжнародний кримінальний трибуналу для колишньої Югославії існує понад 20 років і витратив мільярди на свою діяльність. Так, він "важким тягарем лежить на плечах світової спільноти".

"Переконані, що витрачені на МТКЮ кошти могли б принести велику користь, якби були вкладені у відновлення правосуддя і примирливі процеси в країнах колишньої Югославії", - додали у відомстві.

Нагадаємо, 24 березня Міжнародний кримінальний трибунал для колишньої Югославії визнав колишнього лідера боснійських сербів Радована Караджича винним у злочинах проти людяності під час Боснійської війни в 1990-х і засудив до 40 років ув'язнення.

Міністерство закордонних справ України вже привітало обвинувальний вирок Радовану Караджичу, нагадавши Росії про незворотність покарання за анексію Криму.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Геополітика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: