Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Сенатори США вимагають від банків розповісти про рахунки, що належать фігурантам "кремлівського списку"

25 квітня, 06:57
903
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Сенатори США вимагають від банків повідомити про рахунки російських олігархів

Представники Демократичної партії в американському Сенаті вимагають від найбільших міжнародних банків надати інформацію про рахунки, що належать росіянам, які фігурують у так званому "кремлівському списку" Мінфіну США.

Як передає DW, відповідний лист сенатори Джин Шахін і Шелдон Уайтхаус розіслали трьом великим американським і п'яти європейським банкам.

Згідно з повідомленням, лист було відправлено в американські Bank of America, JPMorgan Chase і Citibank, а також в німецький Deutsche Bank, британські Barclays і HSBC і швейцарські UBS і Credit Suisse.

Сенатори вимагали, щоб фінансові інститути надали інформацію про те, чи проводили вони в останні п'ять років перевірку, щоб визначити, чи належать будь-які рахунки фігурантам доповіді.

Якщо така перевірка була проведена, банки мають повідомити про її результати. В іншому випадку вони повинні повідомити, що було зроблено для ідентифікації можливих зв'язків із бізнесменами з найближчого оточення російського президента Володимира Путіна.

"Беручи до уваги їхнє багатство та відносини з російською владою, багато олігархів у Росії користуються або схильні до значного політичного впливу", - йдеться в листі.

Як зазначається, якщо банки відмовляться надавати інформацію, сенатори будуть вимагати ухвалення щодо них більш жорстких заходів, включаючи державне розслідування.

Нагадаємо, 30 січня Міністерство фінансів США опублікувало так званий "кремлівський список", в якому перераховані імена наближених до президента РФ Володимира Путіна російських чиновників і бізнесменів.

Усього в списку вказано 210 імен: 114 високопоставлених російських чиновників і 96 олігархів, повідомляє Bloomberg.

Зокрема, в списку вказані російські олігархи Олег Дерипаска, Роман Абрамович, Володимир Потанін, брати Аркадій і Борис Ротенберг, Геннадій Тимченко, Алішер Усманов, Ігор Сечин, Олексій Міллер, Олег Тиньков, Сулейман Керімов тощо.

"Кремлівську доповідь" складено відповідно до закону Про протидію противникам США за допомогою санкцій, який був прийнятий в Сполучених Штатах влітку 2017 року. Санкції було посилено через тривалу агресію проти України і втручання в президентські вибори в США 2016 року.

Головне

Світ/Геополітика

Сьогодні, 20:33

article_img
Консерватори без відома Терези Мей готують новий референдум щодо Brexit - ЗМІ

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися