Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Сенат США дозволив спецслужбам продовжити стеження за іноземцями

19 січня, 07:02
194
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Американські законодавці схвалили продовження терміну дії федерального закону про контроль за іноземцями в інтересах нацбезпеки

У четвер, 18 січня, Сенат Конгресу США схвалив продовження на шість років терміну дії федерального закону про контроль за діяльністю іноземних розвідувальних служб (FISA), що дозволяє протягом року без постанови суду вести спостереження за іноземними організаціями і фізичними особами за межами країни, якщо це відповідає інтересам національної безпеки, передає DW.

За це рішення проголосували 65 законодавців, проти - 35. Затверджений у Палаті представників документ повинен підписати президент США Дональд Трамп.

Відповідно до 705 параграфу FISA американським спецслужбам дозволено збір даних, пов'язаних з електронним листуванням. Якщо в подібні контакти залучені американці, в ряді випадків потрібно отримати судовий ордер не пізніше ніж через 72 години після початку спостереження.

Як зазначає видання, група демократів і республіканців у Конгресі США добивалася внесення змін до цього закону. Ініціатори поправки наполягали, щоб Федеральне бюро розслідувань зверталося за спеціальним дозволом, перш ніж запитувати в базі зібраних даних інформацію на громадян США, які підтримують електронну кореспонденцію з іноземцями. Але пропозиція була відхилена.

Також зазначаэться, що широку популярність збір даних американськими спецслужбами отримав після викриттів Едварда Сноудена, що викрили деталі роботи Агентства національної безпеки, яке займається радіоелектронною розвідкою.

 

 

Головне

article_img
На супутникових знімках Google Earth біля українського кордону зафіксували сотні танків РФ