Семерак: Франція готова інвестувати 1 млрд євро в сонячну електростанцію в Чорнобилі

20 червня 2018, 04:28
692
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Величина проекту дорівнює розміру одного енергоблоку на колишній Чорнобильській АЕС - 1,2 ГВт

Французька компанія Engie готова інвестувати 1 млрд євро в сонячну електростанцію в Чорнобильській зоні, заявив міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак в ефірі 112 Україна.

За його словами, представники компанії зацікавилися проектом ще кілька років тому - французький уряд інвестував 250 тис. євро в дослідження можливості реалізації проекту видобутку сонячної електроенергії в Чорнобилі.

"Два роки тому я звернувся з пропозицією до світу, що Україна готова на території Чорнобильської станції запропонувати мережі, трансформатори, людей, які там залишилися працювати, можливості для інвестування у відновлювану енергетику. Наприклад, в сонячну. Ця новина була слабо сприйнята українським медіа, але вона протягом першого місяця облетіла сторінки таких видань, як The Guardian, Deutsche Welle, Bloomberg тощо. Насправді ми отримали шалений інтерес", - розповів міністр.

Семерак наголошує також на техніко-економічному обґрунтуванні проекту, величина якого дорівнює розміру одного енергоблоку на колишній Чорнобильській АЕС - 1,2 ГВт.

Загальна вартість проекту оцінюється в 1 млрд євро, і представники Engie на останньому засіданні Ради інвесторів при президенті України заявили про свою готовність надати цю суму.

"Моя ідея, як міністра екології, який її запропонував, будівництво сонячних станцій в Чорнобильській зоні, ми цей 1,2 ГВт повинні поділити на 10 черг і запропонувати інвесторам, щоб вони прийшли і почали будувати буквально вже сьогодні. Я думаю, оскільки французи заявили про це на Раді інвесторів, то це вкрай серйозна заява і це означає, що вони вже готові будувати. Мені відомо, що вони звернулися з листом до уряду, але оскільки це не є компетенцією тільки Міністерства екології, це повинно бути на вищому політичному рівні... Дуже сподіваюся, що ми будемо акселерирувати цей проект", - резюмував Семерак.

Нагадаємо, ДТЕК зібрався побудувати найбільшу сонячну електростанцію в Україні.

Головне

Політика

Вчора, 19:03

article_img
Припустився помилки. Гнап розповів про репутаційні втрати після скандалу з коштами для військових
Політика

Сьогодні, 02:07

article_img
У ЦВК розповіли про зарубіжні виборчі дільниці на виборах президента
Події

Вчора, 19:31

article_img
Бандеро, вставай! Активісти влаштували акцію протесту під будівлею МВС

Вибір редакції

Країни

Вчора, 19:15

article_img
Новий ЮКОС? У Росії заарештували великого американського інвестора
Політика

Вчора, 08:32

article_img
ГПУ наступає на пресу. Відомство Юрія Луценка вимагає доступу до внутрішніх документів редакції НВ
Події

Вчора, 15:00

article_img
Формат пранку. Чому в Україні стають популярними фейкові мітинги на підтримку неіснуючих кандидатів