Санкції проти РФ потрібно посилювати постійно та синхронно з іншими країнами - Волкер

8 травня 2018, 01:07
435
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Курт Волкер

Спецпредставник Держдепу США з питань України Курт Волкер вважає, що вплив західних санкцій на Росію можна оцінювати по-різному, проте для зміни поведінки РФ їх потрібно постійно посилювати і "робити це у взаємодії з усіма союзниками", передає Укрінформ.

Відповідаючи на запитання, чи вплинули західні санкції на РФ, Волкер зазначив: і так, і ні.

"Якщо ви поглянете на те, чи змінила Росія свою поведінку, прийняла рішення вивести свої сили з України і повернути Крим - очевидно, що ні, ми не добилися "драматичного" ефекту", - зазначив представник США під час тематичної конференції у Вашингтоні.

З іншого боку, за його словами, можна помітити, як кожен день відбувається "істотний вплив на відносини Росії з рештою світу", і не тільки в рамках Євросоюзу, але і в більш широкому контексті.

Волкер пнаголосив, що, незважаючи на просування таких проектів, як Північний потік-2 і інші зусилля, Росія намагається розділити Європу. Тому "дуже важливо поступово нарощувати тиск на Росію і робити це у взаємодії з усіма союзниками".

"Якщо ви демонструєте, що тиск кожен раз посилюється, і ви готові продовжувати це і надалі і зберігати єдність, це буде чітким об'єднаним меседжем щодо ширшої реакції на те, що робить Росія. Я думаю, що спільна позиція - це дуже важливо", - підкреслив Волкер.

Американський дипломат також зазначив, що Європа і США "абсолютно комбіновані" в питанні щодо врегулювання ситуації в Україні і створення тиску на РФ.

"Україна - це одне з питань, по якому ми маємо найбільш постійну координацію", - зазначив він.

Раніше повідомлялося, що РНБО підтримала запровадження нових санкцій проти Росії.

6 квітня США запровадили санкції проти сімох російських олігархів, 17 топ-чиновників і 12 російських компаній. Санкції передбачають заморожування активів.

Глава Мінфіну Стівен Мнучін пояснив запровадження нових санкцій тим, що російські олігархи й еліти отримують вигоду від діяльності влади РФ, яка веде підривну і деструктивну політику по всьому світу, зокрема продовжує окуповувати Крим і провокує насильство на сході України.

Нові санкції США обвалили російський фондовий ринок і призвели до падіння курсу рубля.

Сукупні статки 50 найбагатших людей Росії тільки за день скоротилися більш ніж на $11,7 млрд слідом за падінням російського фондового ринку через введення нових санкцій США.

Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков назвав нові санкції США щодо РФ "кричущим нехтуванням всього і вся". А прем'єр-міністр Дмитро Медведєв доручив підготувати заходи у відповідь.

Зверніть увагу

20 грудня 2018, 15:13
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
19 грудня 2018, 10:32
Лонгріди
thumb img
Спецпроект

Головне

Країни

Вчора, 19:25

article_img
Спецслужби Німеччини візьмуть під контроль діяльність партії АдН
Геополітика

Вчора, 22:44

article_img
Шотландські націоналісти запропонували призупинити Brexit
Мистецтво

Вчора, 15:40

article_img
Хто ці люди. Що потрібно знати про учасників нацвідбору на Євробачення 2019

Вибір редакції

Події

Вчора, 16:15

article_img
Володимир Зеленський під час новорічних свят виступав у Польщі
Геополітика

Вчора, 16:28

article_img
Вийти не можна залишитися. Чому угода щодо Brexit опинилася під загрозою зриву
Наукпоп

Вчора, 07:06

article_img
Кривавий Місяць. Наприкінці січня на жителів Землі чекає незвичайне затемнення