США можуть переглянути рішення про скасування санкцій проти оператора Північного потоку-2. Але вважають, що це нічого не змінить

7 червня 2021, 21:33

США можуть переглянути рішення не запроваджувати санкції щодо компанії-оператора проєкту газопроводу Північний потік-2, Nord Stream 2 AG, і її очільника Маттіаса Варніга.

Про це заявив держсекретар США Ентоні Блінкен під час слухань у комітеті із закордонних справ Палати представників Конгресу, які транслює YouTube-канал Держдепу.

«Цей виняток [з санкцій] може бути відкликано», - повідомив Блінкен.

Відео дня

Держсекретар США додав, що завершення будівництва Північного потоку-2 - «доконаний факт», і запровадження санкцій щодо оператора і його керівника нічого б не змінило.

За словами Блінкена, США і Німеччина обговорюють збереження транзитних платежів для України в разі, якщо вона зазнає збитків через Північний потік-2.

Північний потік-2 - газопровід з Росії до Німеччини через Балтійське море довжиною 1234 км. Після того, як США в грудні 2019 року запровадили санкції проти іноземних операторів суден-трубоукладачів Північного потоку-2, роботи з будівництва газопроводу не проводились близько року.

4 червня президент РФ Володимир Путін оголосив, що прокладку труб першої нитки газопроводу Північний потік-2 завершено, а другу нитку газопроводу добудують за два місяці. За словами президента РФ, Газпром готовий до заповнення трубопроводу газом. У Єврокомісії заявили, що не мають інформації про завершення прокладання першої нитки газопроводу.

19 травня 2021-го в Держдепі США заявили, що не запроваджуватимуть санкції проти компанії Nord Stream 2 AG, відповідальної за будівництво газопроводу Північний потік-2, і її керівника Маттіаса Варніга. Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що відмова від цих санкцій «відповідає національним інтересам» країни. При цьому він наголосив, що США «продовжать протидіяти завершенню цього проєкту».

Зокрема, США запровадили санкції проти чотирьох російських компаній і 13 суден, пов'язаних з будівництвом газопроводу Північний потік-2.

Показати ще новини
Радіо NV
X