Лідери ЄС визнали європейську перспективу Грузії. У країні заявили, що готові працювати над статусом кандидата

23 червня, 22:26
Саміт лідерів ЄС у Брюсселі 23 червня 2022 року (Фото:REUTERS/Johanna Geron)

Саміт лідерів ЄС у Брюсселі 23 червня 2022 року (Фото:REUTERS/Johanna Geron)

Лідери ЄС на саміті Євроради у четвер, 23 червня, визнали європейську перспективу Грузії, але не надали їй статус кандидата.

Про це написав у Twitter голова Євроради Шарль Мішель. За його словами, Євросоюз готовий надати Грузії кандидатство після вирішення «пріоритетних завдань».

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі в Twitter назвала 23 червня історичним днем і наголосила, що країна готова старанно працювати найближчими місяцями для набуття статусу кандидата. Вона також привітала Україну і Молдову, які офіційно стали кандидатами на членство в ЄС, і заявила, що три країни разом на європейському шляху.

Відео дня

Раніше прем'єр-міністр Грузії Іраклій Гарібашвілі заявляв, що, на його думку, Грузія «більше заслуговує» на статус кандидата на вступ до ЄС, ніж Україна і Молдова. Глава правлячої партії Грузинська мрія Іраклі Кобахідзе також натякав, що Україна і Молдова отримали рекомендацію стати кандидатами на вступ до ЄС виключно через вторгнення Росії і його наслідки, хоча сама Грузія нібито провела більше реформ.

Лідери 27 країн ЄС на саміті Європейської ради 23 червня підтримали надання статусу кандидата в члени Євросоюзу Україні та Молдові.

Президент Володимир Зеленський заявив, що це історичний момент у відносинах України і ЄС. Президентка Молдови Майя Санду також назвала рішення історичним і наголосила, що рішення ЄС є «недвозначним і сильним сигналом підтримки наших громадян та європейського майбутнього Молдови».

Прем'єр Грузії слово в слово повторює російську пропаганду – Марта Ардашелія, SOVA

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X