Саміт ЄС вирішив відновити фундаментальну основу існування Європейського союзу

0 коментувати
Нормальне функціонування Шенгенської зони має бути відновлено

Нормальне функціонування Шенгенської зони має бути відновлено

Лідери Європейського Союзу домовилися про необхідність відновлення вільного пересування в рамках Шенгенської зони, пише Європейська правда з посиланням на заяві саміту ЄС  

У спільній заяві лідерів ЄС йдеться про те, що важливо відновити нормальне функціонування Шенгенської зони, з повною підтримкою держав-членів, які нині стикаються з важкими обставинами.

"Ми повинні повернутися до ситуації, коли всі члени Шенгенської зони повністю застосовують Шенгенський кодекс про кордони і відмовляють у в'їзді на зовнішніх кордонах громадянам третіх країн, які не задовольняють умовам в'їзду або, які не зробили заяви про надання притулку, незважаючи на те, що були можливості зробити це", - підкреслили лідери ЄС.

Разом з тим, учасники саміту виступили з вимогою до Туреччини істотно обмежити потік біженців в ЄС.

"Повне і швидке здійснення плану дій ЄС-Туреччина залишається пріоритетом для того, щоб зупинити міграційні потоки і для рішення проблеми з мережами нелегальних перевізників людей", - йдеться в заяві.

Крім того, учасники саміту вимагають покласти край незкоординованим заходам уздовж так званого балканського маршруту і практиці неконтрольованого транзиту.

Також лідери ЄС привітали рішення НАТО приєднатися до розвідувальних дій в Егейському морі, які покликані виявляти нелегальних перевізників мігрантів.

Нагадаємо, у зв'язку з триваючим напливом біженців з Близького Сходу і Африки контроль документів на своєму кордоні на тимчасовій основі ввела низка країн, у тому числі Данія та Швеція.

Перед Новим роком про відновлення паспортного контролю оповістили Бельгія і Норвегія. У той же час, канцлер Австрії Вернер Файманн також висловився за можливість призупинити дію Шенгенської угоди через наплив мігрантів. Так, Відень має намір посилити прикордонний контроль та полегшити умови висилки біженців.

16 лютого Австрія оголосила про введення прикордонного контролю на кордонах з Італією, Словенією та Угорщиною.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Геополітика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: