Сайдік розповів про теми переговорів у Мінську підгруп з безпеки, гуманітарних та економічних питань

0 коментувати
Обговорення розведення сторін буде продовжене - Сайдік

Обговорення розведення сторін буде продовжене - Сайдік

Спецпредставник ОБСЄ Мартін Сайдік прокоментував журналістам у Мінську підсумки переговорів підгруп з безпеки, гуманітарних та економічних питань Тристоронньої контактної групи

За його словами, підгрупа з безпеки обговорювала питання розведення сторін лише у двох точках по лінії зіткнення в Донбасі, передає Інтерфакс-Україна.

"Підгрупа з безпеки обговорювала питання розведення сил у двох точках по лінії зіткнення в Донбасі. Мається на увазі Петровське та Золоте. Обговорення цього питання буде продовжене", - заявив Сайдік.

Спецпредставник ОБСЄ зазначив, що включення в обговорення третьої ділянки в районі станиці Луганської передчасно.

"Не можу сказати, що є зрушення, щоб можна було підключити до обговорення і цю ділянку", - сказав він.

За словами Сайдіка, координатор підгрупи з безпеки Ертугрул Апакан висловив особливу стурбованість з декількох питань. Зокрема, він відзначив необхідність встановлення повного і стійкого режиму припинення вогню в ОРДО (Окремі райони Донецької області - ред.) і ОРЛО (Окремі райони Луганської області - ред.), досягнення рамкової угоди з розведення сил на двох ділянках, включаючи розмінування.

Крім того, на думку координатора підгрупи з безпеки, необхідно дотримуватися домовленості щодо виведення важкого озброєння і забезпечити безпеку роботи Спеціальної моніторингової місії, зазначив Сайдік.

Спецпредставник ОБСЄ також повідомив, що підгрупа з гуманітарних питань Тристоронньої контактної групи з України вважає за необхідне посередництво Міжнародного Комітету Червоного Хреста (МКЧХ) у питанні звільнення полонених в Донбасі.

"Гуманітарна підгрупа висловила думку: МКЧХ може стати дієвим посередником з тематики звільнення осіб, захоплених у полон в Донбасі і зниклих безвісти. Існує розуміння, що це буде сприяти більш об'єктивній оцінці масштабу проблеми з обох сторін", - заявив він.

Сайдік зазначив, що кожна зі сторін має свої списки полонених, але на даний момент їх нікому узгодити.

Спецпредставник ОБСЄ поінформував, що підгрупа з економічних питань розглянула 3 серпня у Мінську комплекс питань, пов'язаних із незаконним привласненням майна України в ОРДО і ОРЛО.

"Розглядалося питання незаконного привласнення майна України як державного, так і приватного. Учасники підгрупи з економічних питань домовилися звернутися до ОБСЄ для того, щоб організація виступила посередником у вирішенні даного питання", - повідомив Сайдік.

Крім того, за його словами, намітилися зрушення щодо забезпечення заробітною платою працівників залізниці в окремих районах Донецької і Луганської областей. Однак існують проблеми у відновленні залізничного господарства.

"На ділянці Китовка - Майорск для відновлення ремонтних робіт необхідне повне припинення вогню. Раніше ремонтні роботи вже проводилися, але були перервані", - заявив спецпредставник ОБСЄ.

Сайдік зазначив, що в питаннях водопостачання в Донбасі також є зрушення, зокрема Міністерство юстиції України має намір визначити тарифи на постачання води.

Спецпредставник ОБСЄ також заявив, що існує необхідність продовження роботи щодо забезпечення відновлення роботи вугільних шахт в Донбасі.

Раніше про підсумки переговорів у Мінську, повідомила прес-секретар представника України Леоніда Кучми Дар'я Оліфер.

Зокрема, за її словами, українська сторона домоглася визнання, що на територіях, підконтрольних бойовикам, перебувають 45 заручників.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Геополітика ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: