Розрив з Константинополем: РПЦ може втратити право на служіння у Храмі гробу Господнього у Єрусалимі

16 жовтня 2018, 17:43

Після рішення Синоду Російської православної церкви про відмову від євхаристійного спілкування з Константинополем РПЦ може втратити право на служіння у Храмі гробу Господнього як неканонічна й розкольницька.

Це може статися у разі, якщо Єрусалим у релігійному протистоянні прийме сторону Вселенського патріарха Варфоломія.

У такому випадку відносини РПЦ з Єрусалимським патріархатом будуть також розірвані, а її служіння у Храмі гробу Господнього припинені.

Відео дня

У свою чергу Єрусалим на рішення Російської православної церкви стати на розкольницький шлях поки ніяк не відреагував.

При цьому у РПЦ наполягають, що рішення про служіння у Храмі гробу Господнього будуть приймати самостійно.

"Якщо Єрусалимський патріархат прийме сторону Константинопольського патріархату і, як наслідок, дозволить "філаретівцям" служити на гробі Господньому і в інших своїх храмах у Святій землі, то тоді нам доведеться призупинити служіння з ними", - цитують РІА Новини секретаря Руської духовної місії в Єрусалимі ігумена Никона.

Нагадаємо, Синод Константинопольського патріархату визнав недійсним лист від 1686, яким Київська митрополія потрапила під юрисдикцію Москви, відновивши таким чином канонічний статус глави Української православної церкви Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія.

Водночас процес надання УПЦ автокефалії триває.

За словами Філарета, томос буде отримано після обрання предстоятеля патріархату на "об'єднавчому соборі".

У свою чергу представник УПЦ МП архієпископ Климент заявив, що єпархії Московського патріархату не мають наміру брати участь в об'єднанні українських церков.

Показати ще новини
Радіо NV
X